Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 910 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: , 29 sie 2021, 18:15

Pętle indukcyjne w Skawinie

Pętle indukcyjne w Skawinie

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie wychodzi naprzeciwko potrzebom osób słabosłyszących. W najczęściej wybieranych przez mieszkańców miejscach pojawiły się stacjonarne pętle indukcyjne, które ułatwią swobodną rozmowę między pracownikiem urzędu, a osobą z dysfunkcją słuchu.

Co to jest pętla indukcyjna?

To system wspomagania słyszenia, który do przekazywania dźwięku do aparatu lub implantu słuchowego wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Osoby, które pojawią się w zasięgu pętli indukcyjnej i korzystają z aparatu słuchowego usłyszą czysty sygnał dźwiękowy pochodzący z mikrofonu zlokalizowanego przy biurku pracownika urzędu.

Wielką zaletą pętli indukcyjnych jest to, że dają osobom słabosłyszącym poczucie anonimowości - nie stygmatyzują ich oraz zapewniają dyskrecję. Mieszkaniec patrzący z boku na rozmowę między pracownikiem urzędu, a osobą słabosłyszącą nie zauważy działania pętli indukcyjnej, ponieważ główne urządzenie jest cały czas schowane, a mikrofon wizualnie przypomina myszkę do komputera. Wszystko odbywa się bez czasochłonnego podłączania kabli, ustawiania częstotliwości itd. Pętla jest cały czas aktywna, a sygnał dociera do aparatu słuchowego za pomocą fal elektromagnetycznych.

Gdzie znajdują się pętle indukcyjne?

Miejsca te łatwo rozpoznać dzięki charakterystycznej niebieskiej naklejce z wizerunkiem ucha. Pętle znajdują się w następujących lokalizacjach:

  • Dziennik Podawczy

  • Sekretariat Burmistrza

  • Urząd Stanu Cywilnego

  • Centrum Wspierania Rodziny

  • Straż Miejska

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze