Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 3371 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 16 wrz 2015, 22:36

Oświadczenie burmistrza w sprawie firmy Clif Sp. z o.o.

Oświadczenie burmistrza w sprawie firmy Clif Sp. z o.o.

W związku z licznymi komentarzami w sprawie działającej na terenie Skawiny firmy Clif Sp. z o.o., przedstawiamy informację dotyczącą kompetencji władz samorządowych Gminy Skawina wobec firm rozpoczynających działalność gospodarczą na jej terenie oraz postępowań toczących się w UMiG w Skawinie z wniosku lub w sprawach tej firmy.

Gmina Skawina nie posiada uprawnień do władczego decydowania o rodzajach działalności gospodarczej prowadzonej na jej terenie, w tym także w zakresie obrotu nieruchomościami, poza wyjątkami wskazanymi w przepisach prawa. Tym samym Gmina Skawina nie miała wpływu na zakup nieruchomości przez Firmę CLIF Sp. z o.o. Skawina od prywatnego przedsiębiorcy.

W zakresie postępowań pozostających w kompetencjach Gminy Skawina:

toczy się postępowanie z zawiadomienia Starosty Krakowskiego (pismo z dnia 19.03.2015 r., znak: OS.I.6233.88.2014.AM ) o podjęcie działań na mocy art. 26 ustawy o odpadach, to jest usunięcia ich z miejsca na ten cel nieprzeznaczonego.

Zawiadomieniem z dnia 2.04.2015 r. (znak: ROŚ 6226.II.1.2015) Burmistrz Miasta i Gminy Skawina wszczął postępowanie w sprawie usunięcia przez CLIF odpadów z miejsca na ten cel nieprzeznaczonego, poinformował strony postępowania o możliwości zapoznania się z dokumentacją sprawy przed wydaniem decyzji.

Zarazem, według wiedzy władz samorządowych Gminy Skawina, Firma CLIF sp. z o.o. wystąpiła do Starosty Krakowskiego o niezbędne w swej działalności decyzje, które uzyskała, w tym między innymi:

decyzję na prowadzenie działalności w zakresie transportu odpadów niebezpiecznych (420 rodzajów) oraz odpadów innych niż niebezpieczne (489 rodzajów) na okres 10 lat oraz
decyzję na prowadzenie działalności w zakresie zbierania odpadów niebezpiecznych (412 rodzajów) oraz odpadów innych niż niebezpieczne (479 rodzajów) na okres 10 lat.

W dniu 26.06.2015 r. firma CLIF sp. z o.o. złożyła pierwszy wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji pn: "Przebudowa istniejącego budynku hali magazynowo-produkcyjnej o:

- budynek biurowo-usługowy z wewn. instalacjami: wod-kan, elektr. C.O. wentylacji mechanicznej;

- pomieszczenie gospodarczo-magazynowe z wewn. instalacjami: wod-kan, elektryczną, C.O.
oraz rozbudowa zewn. instalacji wodociągowej pozalicznikowej oraz przyłączy na dz. nr 2160/114 w Skawinie"

Ze względu na nieuzupełnienie licznych braków w ustawowym terminie pozostał on bez rozpoznania (postanowienie o uzupełnieniu braków zostało wydane przez UMiG w Skawinie w dniu 20.07.2015 r.).

W dniu 18.08.2015 r. Firma CLIF sp. z o.o. złożyła drugi, zmieniony wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zupełnie innej inwestycji pn: "Instalacja do produkcji paliw alternatywnych na bazie odpadów oraz stanowisk odzysku odpadów poza instalacjami". Również wobec braków formalnych - postanowieniem został nałożony obowiązek ich uzupełnienia. Firma CLIF w dniu 10.09.2015 r. uzupełniła braki do złożonego wniosku.

Wobec skompletowania dokumentacji, Urząd przystąpi do dalszej procedury wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, poprzedzonej zajęciem stanowiska w sprawie wnioskowanego przedsięwzięcia w dwóch instytucjach: Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie oraz w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Stanowiska tych instytucji będą podstawą do dalszego działania organu wydającego decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach.

Postanowieniem Burmistrza Miasta i Gminy Skawina z dnia 7.09.2015 r., Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej zostało uznane za stronę w postępowaniu administracyjnym o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla firmy CLIF sp. z o.o.

Jednocześnie informujemy, że wyżej wymienione procedury podjęte przez Gminę Skawina w stosunku do firmy CLIF sp. z o.o. nie są jedynymi. Według posiadanej przez nas wiedzy postępowania administracyjne wobec tej firmy w różnych, lecz tematycznie związanych ze sobą sprawach, toczą się przed innymi instytucjami czy organami, w których niestety Gmina Skawina wobec obowiązującego prawa, nie może być ich stroną.

Zastępca Burmistrza
mgr Norbert Rzepisko

Źródło: UMiG w Skawinie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (8)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: romeco | Dodane: Poniedziałek, 28 wrz 2015, 22:37

czemu w planie zagospodarowania przestrzennego nie było blokady na taką działalność , nie pamiętamy już o Hucie Aluminium trucicielu dla tysięcy ludzi w tym obszarze. Gdzie była Rada Miasta przy wydawaniu pozwolenia na działaność takiej spółki , masakra................................. ale jeszcze nie jest jeszcze za póżno rób Pan coś Panie Burmistrzu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor: paweł | Dodane: Poniedziałek, 21 wrz 2015, 13:22

Plan zawsze można poprawić by następni "biznesmeni" nie sprowadzili się tu z ekologiczną produkcją. Jakoś dziwnie nikt nie chce podjąć tematu który pojawił się wiosną. Będziecie się w piekle smażyć za ta krzywdę ludzką decydenci. Niedasie to stara śpiewka nierobów.

Autor: kuracjusz | Dodane: Poniedziałek, 21 wrz 2015, 13:16

O jaki podobny scenariusz To piąty pożar w ciągu pięciu lat - mieszkańcy Dąbrówki Wielkopolskiej nie mają wątpliwości, że ogień w firmie gromadzącej śmieci jest efektem podpalenia. Wieczorne badania wykazały, że gazy unoszące się z objętej pożarem sortowni śmieci nie są toksyczne. Nic tylko wprowadzić opłatę klimatyczną za pobyt. Kochasz dzieci nie pal śmieci zrobią za ciebie inni. http://www.rmf24.pl/foto/zdjecie,iId,1926536,iAId,173514

Autor: Katarzyna | Dodane: Piątek, 18 wrz 2015, 14:23

Firma ta do Skawiny sprowadziła sie z Niepołomic / tam też były z nia kłopoty/ w czasach burmistrza Najdera.

Autor: EmilR | Dodane: Piątek, 18 wrz 2015, 14:21

Nie tylko burmistrz ale i cała banda tych pseudo urzędasów...

Autor: Michał | Dodane: Piątek, 18 wrz 2015, 13:46

Już myślałem, że Kolasie się coś zachciało zrobić, ale nieee... Dał Rzepisce. Nasz aktualny burmistrz to leń jakich mało.

Autor: Skawina | Dodane: Piątek, 18 wrz 2015, 12:33

Albo ktoś dostał w łapę albo ktoś inny jest kompletnie nieudolny...

Autor: artek | Dodane: Czwartek, 17 wrz 2015, 07:55

BZDURY!!! A plan zagospodarowania przestrzennego? Jakby tam bylo poprawnie wszystko zrobione takie firmy by nie mogły być w Skawinie. Niech władze nie mydlą nam oczu!

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze