Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1844 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 20 lip 2019, 12:33

Nowe urządzenia i... twarde krawężniki na placu zabaw

Nowe urządzenia i... twarde krawężniki na placu zabaw

Urząd Miasta i Gminy zakupił nowe urządzenia na placach zabaw przy ul. Tynieckiej i Konstytucji 3 Maja. Wyglądają świetnie i szybko wzbudziły zainteresowanie najmłodszych mieszkańców Skawiny. Całość inwestycji to koszt ponad 70 tys zł. Jest jednak jeden problem. Przy ul. Konstytucji urządzenia są otoczone... twardym krawężnikiem, który zagraża bezpieczeństwu dzieci.

- Dlaczego firma i zarządca tych placów zgadzają się na to, aby krawężniki otaczające zjeżdżalnie były zrobione z kamienia i tak wystawały? - pyta jeden z rodziców.

Dodaje, że z urządzeń korzystają nawet roczne dzieci. Wykończenie krawężnikami uważa za "bezmyślne".

- To może doprowadzić do tragedii! Proszę to wyjaśnić zanim któremuś z dzieci coś się stanie - kończy jeden z rodziców.

Z pytaniem ws. tego co najmniej kiepskiego pomysłu zwróciliśmy się do urzędu. - Obrzeża trawnikowe zastosowane na placu zabaw przy ul. Konstytucji 3 maja, mają na celu oddzielenie strefy bezpieczeństwa urządzenia, czyli nawierzchni piaskowej, od sąsiadującego terenu. W trakcie dalszej modernizacji placu zabaw, poza montażem nowych elementów zabawowych, zostaną zastosowane ochronne zabezpieczenia obrzeży - tłumaczy Marcelina Zemła z Wydziału Gospodarki Komunalnej w skawińskim magistracie.

Dlaczego nie zrobiono tego od razu po montażu nowych urządzeń, nie wiadomo. Apelujemy jednak o jak najszybsze zabezpieczenie miejsca.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (3)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Pepe | Dodane: Wtorek, 23 lip 2019, 10:33

Do Jurek, ale jak coś kosztuje tyle pieniędzy, to powinno wyglądać i przede wszystkim być bezpieczne!

Autor: Jurek | Dodane: , 21 lip 2019, 20:42

Kiedyś place zabaw były tylko otoczone betonem i były bardzo niebezpieczne, a jakoś dzieci spędzały tam całe dnie.. Bez przesady..

Autor: Po | Dodane: Sobota, 20 lip 2019, 13:20

Ja mam pytanie do burmistrza kiedy w koncu zrobi z prawdziwego zdarzenia plac zabaw na ul Piłsudskiego a nie jakies dokladanie urzywanych zabawek bo to wygląda jak pobojowisko jakies powinni to zaorać i nowy ładny plac zabaw zrobić tam się nieda z dzieckiem wogóle wyjść jeden kurz i wszystko zniszczone wstyd panie nurmistrzu!!!!!!!

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze