Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1086 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 12 gru 2019, 13:21

Nowa stacja mierząca jakość powietrza

Nowa stacja mierząca jakość powietrza

Trwają prace nad zamontowaniem nowej stacji mierzącej jakość powietrza w Skawinie. Pojawi się ona przy ul. Studzińskiego. Zostanie uruchomiona najprawdopodobniej w styczniu 2020 roku. To druga stacja monitorująca jakość powietrza w naszej gminie. Pierwsza znajduje się przy ul. Ogrody.

Nowa stacja mierząca jakość powietrza ma pomóc odpowiedzieć na pytanie, czym oddychają mieszkańcy Skawiny w bezpośrednim sąsiedztwie strefy przemysłowej. Urządzenie będzie dostarczało na bieżąco informacje o stężeniu niektórych lotnych związków organicznych. Po uruchomieniu stacji, wyniki będzie można śledzić w czasie rzeczywistym.

Stacja przy ul. Studzińskiego to drugi czujnik mierzący jakość powietrza na terenie Skawiny, pierwszy znajduje się na ul. Ogrody. Nowe urządzenie będzie sprawdzało stężenie benzenu, ksylenu i toluenu (BTX).

Inicjatorem zamontowania nowego czujnika jest gmina Skawina, będzie on obsługiwany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Urządzenie pojawi się w bezpośrednim sąsiedztwie strefy gospodarczej, blisko działających na jej terenie zakładów przemysłowych. Planowany termin uruchomienia nowej stacji to styczeń 2020 roku.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (4)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Pawlo | Dodane: Piątek, 13 gru 2019, 18:51

Dajcie taką stację w okolice Borku Szlacheckiego. Tylko odpowiednio przygotujcie żeby Wam czasami skali nie brakło.

Autor: zorientowany | Dodane: Piątek, 13 gru 2019, 17:43

Dokladnie,celowe działanie. Kiedy na hucie alu postawicie pomiarówke? Cos po naglosnieniu sprawy ile syfu poszło w atmosfere z huty ,wszystko ucichło!

Autor: kkkk | Dodane: Piątek, 13 gru 2019, 10:25

Przeciez to jest celowe dzialanie

Autor: mieszkaniec | Dodane: Piątek, 13 gru 2019, 09:10

"Bardzo miarodajne" Stacja pomiarowa blisko Valeo a jak wiadomo to jest "śmierdzący zakład" i teraz tak jak będą złe wyniki pomiarowe to będzie na mieszkańców.... bo przecież to jest pomiar "miarodajny" dla Skawiny tylko nikt nie wspomni ze jest na wylocie do Krakowa blisko Valeo.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze