Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1873 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 31 paź 2019, 14:45

Nietypowe znaki w Skawinie

Nietypowe znaki w Skawinie

Przy ulicy Żwirki i Wigury oraz szkole w Krzęcinie pojawiły się kolejne znaki. Dość nietypowe, ponieważ mierzą prędkość samochodów i pokazują, jaka kara czekałaby kierowcę, gdyby na miejscu była policja. Zasilane ogniwami fotowoltaicznymi znaki mają zachęcać do zdjęcia nogi z gazu.

Radarowe wyświetlacze prędkości to jeden z elementów programu "Droga OZE+". Oprócz promowania odnawialnych źródeł energii, zakłada on także zwiększenie bezpieczeństwa na ulicach. W Skawinie przy ulicy Żwirki i Wigury pojawił się radarowy wyświetlacz prędkości. Drugi zamontowany został przy szkole podstawowej w Krzęcinie.

- Chcemy edukować kierowców. Tablice pojawiły się w tych miejscach celowo, ponieważ to ruchliwe drogi, po których pojazdy poruszają się ze zbyt wielką prędkością. Znajdują się one w pobliżu szkoły, a zależy nam na zwiększeniu bezpieczeństwa wokół placówek oświatowych. Widzimy już pierwsze pozytywne efekty, samochody faktycznie jeżdżą tam wolniej - mówi Arkadiusz Wrzoszczyk, wicestarosta krakowski.

Tablice przy ulicy Żwirki i Wigury oraz w Krzęcinie to efekt współpracy Gminy Skawina z Powiatem Krakowskim. Urządzenia są obecnie w fazie testów. Starostwo Powiatowe nie wyklucza, że w przyszłości tablice zostaną wyposażone w GSM, który umożliwi wysyłanie zdjęć do inspekcji transportu drogowego lub policji. Możliwe, że kolejne tego typu urządzenia pojawią się przy innych placówkach oświatowych w gminie Skawina.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (18)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Lokolop | Dodane: Środa, 6 lis 2019, 14:42

Myślę że jako zabawke. To urządzenie nie wysyła i nie będzie wysyłać nigdzie zdjęć. Ludzie nie bójcie się tej tablicy. To jest tylko informacja z jaką prędkością jechał pojazd. A że jest tam szkola to pasuje zwolnić. I jedziesz np. 50km/h to wyświetla ZWOLNIJ. Jak jedziesz poniżej 40 to dziękuję że jedziecie tyle ile można. To nie jest FOTORADAR. Nie ma homologacji i nie wysyła nigdzie niczego.

Autor: Kmwtw | Dodane: Środa, 6 lis 2019, 08:13

Nie mam zdania na temat tego urządzenia, przekazałem informację o nim dwóm znajomym. Każdy zareagował inaczej. Pierwszy stwierdził że urządzenie może wysyłać zdjęcia na policje, a drugi zapytał czy ten licznik prędkości jest trzy cyfrowy. Wnioski? Jeden będzie to traktował serio a drugi jako zabawkę, zobaczymy efekty.

Autor: Lokolop | Dodane: Poniedziałek, 4 lis 2019, 22:39

Do Taka Prawda. Ty chłopie nie wiesz ile to jest 200m. Prędkość mierzy około 60 do 80metrów od tablicy. A bajki typu ,,,założą GSM ,,,można włożyć między książki. GSM nie robi zdjęć. Nie można używać takiego sprzętu jako fotoradar gdyż musiałby robić zdjęcia, musiał by mieć Homologacje. A takową tablica ich nie robi i brakuje homologacji . To po pierwsze primo. Po drugie primo musiałby być znak Informujący o fotoradarze. Tak więc nie panikuj panie Taka Prawda i nie sraj koprem.

Autor: Taka Prawda | Dodane: Poniedziałek, 4 lis 2019, 18:26

Do Lokolop Ty chyba nie czytałaś całej informacji albo nie rozumiesz co czytasz otóż pisze wyraznie ze w przyszłosci mają zainstalować gsm który bedzie robił zdjącia i posypią się mandaty tylko jak nie przestawią znaku ograniczającą prędkość tak z 200m a nie tak jak jest teraz to mogą mi skoczyć bo w terenie zabudowanym pojade sobie zgodnie z przepisami tablica juz mierzy szybkość tak jak pisałem około 200 metrów przed znakiem ograniczającą prędkośc 30km/h

Autor: Lokolop | Dodane: Poniedziałek, 4 lis 2019, 00:45

Oczywiscie że nie wpuszcza. Nikt kto zabiera nie będzie u mnie w gościnie. Zabrał parking to wypad z mojego domu. Ja go nie potrzebuje. Tego pana zwanego księdzem. I ode mnie grosza nie dostanie. Oby więcej ludzi tak robiło to pieniążków mu braknie. A ?szów nie odmrażam na złość mamie. Zakręcam kurek z kasą

Autor: zza rampy | Dodane: , 3 lis 2019, 14:42

kolędy nie wpuszcze? aż tak? toż to myślenie dziecinne typu ''na złość mamie uszy sobie odmrożę'' ;)))

Autor: Lokolop | Dodane: , 3 lis 2019, 10:24

Dla wszystkich ktorzy nie zrozumieli. To nie jest fotoradar ktory robi zdjecia. To jest tylko Tablica Informacyjna ktora pokazuje predkosc pojazdu i zacheca do zwolnienia. Nie ma opcji aby ktoś dostał mandat bo to urządzenie tylko informujace

Autor: Taka prawda | Dodane: , 3 lis 2019, 07:40

To niech zaintalują robienie zdjęc i niech mi przyslą mandat ze za szybko jade gdy jade prawidłowo w terenie zabudowanym bo ta tablica mierzy juz szybkosc przed znakiem 30 jakieś 200 metrów to oddam wtedy sprawe do sądu.

Autor: ddd | Dodane: Sobota, 2 lis 2019, 19:37

Zazdrośni o samochody proszę cię, to nie dawne czasy że samochód kosztował majątek i wzbudzał zazdrość. Teraz auto jest nawet tańsze od dobrego roweru, dlatego tyle ich jest.

Autor: Jan | Dodane: Sobota, 2 lis 2019, 09:48

Protesty pisało kilka starszych babek oraz Ci co nie mają aut zazdrośni o to, ze inni maja. Szkoda, że jest tak, że kilka malkontenckich jednostek utrudnia życie reszcie ludzi.

Autor: dddd | Dodane: Piątek, 1 lis 2019, 20:26

A co ma zrobić Skawina aby przybyło miejsc twoim zdaniem??? Jeszcze kilka miesięcy temu na Słonecznej budowano nowe miejsca postojowe ale na kolejne miejsca mieszkańcy bloków nie dali zgody i pisali protesty więc dalszą budowę wstrzymano. Miasto nie będzie budować nic na siłę i tam gdzie się nie da. Pretensję miej do ludzi a nie do miasta.

Autor: Lokolop | Dodane: Piątek, 1 lis 2019, 12:30

No ja mu nie pakuje. Sorry . Nie będę dawał i nie daje . Niech dają Ci co chcą ich finansować. Za zagrodzenie parkingu nawet kolędy nie wpuszcze. I myślę że inni też to uczynią

Autor: Daniel | Dodane: Piątek, 1 lis 2019, 11:55

A najlepsze, że zagrodził to za wasze pieniądze, które mu pakujecie do kieszeni:)

Autor: Lokolop | Dodane: Piątek, 1 lis 2019, 11:21

Pytam kiedy Skawina zrobi coś aby przybyło miejsc parkingowych?? Na ul. Ogrody, Słonecznej oraz Skłodowskiej brak jest już miejsca na pojazdy. Jeszcze pan Proboszcz zagroził teren koło kościoła i teraz już jest pozamiatane. Parking stoi pusty A pod blokami i przy ulicy jest horror.

Autor: Ewek | Dodane: Piątek, 1 lis 2019, 10:03

Mam nadzieję, że szybko się to ustrojstwo zepsuje samo lub ktoś mu pomoże.

Autor: Skawiniak | Dodane: Piątek, 1 lis 2019, 06:30

Teraz kierowcy beda testowac swoje predkosci a na dzieci nikt nie bedzie patrzyl bo tablica i teraktywna będzie wazniejsza

Autor: taka prawda | Dodane: Czwartek, 31 paź 2019, 19:15

Ten cudak co zainstalowali jest za blisko znaku ograniczającym prędkość 30k/h z ilu metrów to namierza nadjezdzający samochód bo do znaku pojade z godnie z przepisami 50 k/h w terenie zabudowanym i mnie ten cudak namierzy ze za szybko jade

Autor: Jacek | Dodane: Czwartek, 31 paź 2019, 18:27

To nie jest fotoradar więc zdjęć nie może wysyłać. Poza tym teraz kierowcy gapią się co jest napisane na tablicy nie zważając co dzieje się na drodze

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze