Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 3549 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: , 26 paź 2014, 11:00

Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana

Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana

Funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu i zatrzymali cztery osoby uwikłane w proceder nielegalnej produkcji - informuje Komenda Powiatowa Policji w Krakowie.

"Kiedy policjanci dotarli do "fabryki", właśnie odbywało się pakowanie rozdrobnionego tytoniu do foliowych torebek (w takiej postaci towar był następnie sprzedawany). Produkcja i konfekcjonowanie odbywały się w kilku pomieszczeniach budynku, na którego frontonie - dla niepoznaki - widniał szyld firmy o zupełnie innym profilu działalności. Ustawiono tam maszyny, za pomocą których rozdrabniano liście tytoniowe. Finalny produkt był ważony, pakowany i sprzedawany. Na miejscu policjanci zabezpieczyli prawie 190 kilogramów krajanki tytoniowej. Wprowadzenie tej ilości produktu do obrotu przyniosłoby Skarbowi Państwa straty wartości prawie 120 tysięcy złotych." - czytamy w komunikacie.

Policja zatrzymała cztery osoby, a wśród nich organizatora procederu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty, zostali poddani pod dozór policyjny oraz zastosowano wobec nich zabezpieczenie majątkowe. 

"Mężczyzna kierujący nielegalnym przedsięwzięciem był już kilka tygodni wcześniej zatrzymywany z powodu podobnej działalności, wszystko wskazuje zatem na to, że z produkcji tytoniowej uczynił sobie stałe źródło dochodu." - informuje KPP. 

Fot. KPP w Krakowie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: on37 | Dodane: , 26 paź 2014, 16:30

I dobrze że kombinują, bo w tym kraju można się garba dorobić. Podatki płacisz, a państwo i tak h..a się wzbogaca. Nic tylko gnębić polaków

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze