Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1282 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 8 maj 2020, 18:47

Nie chciał nałożyć maseczki. Grozi mu kara do 30 tys. zł

Nie chciał nałożyć maseczki. Grozi mu kara do 30 tys. zł

Spacerował bez maseczki, a gdy policjanci zainterweniowali, zachował się lekceważąco i arogancko. O sprawie został powiadomiony sanepid. Za takie zachowanie grozi kara pieniężna nawet do 30 tysięcy złotych.

3 maja skawińscy policjanci podczas patrolu zauważyli dwóch mężczyzn spacerujących ulicami przy rynku, którzy nie zastosowali się do wydanego nakazu zakrywania twarzy maseczką lub innym materiałem. Wobec mężczyzn podjęli interwencję.

Mundurowi poinformowali mężczyzn o popełnionym wykroczeniu i o podjęciu decyzji o nałożeniu na nich mandatów karnych za to przewinienie. Jeden z mężczyzn przeprosił za zaistniałą sytuację i bez dyskusji przyjął mandat. Drugi z kolei, 33-latek, odmówił przyjęcia mandatu, lekceważąco wypowiadając się na temat obecnie obowiązujących przepisów.

W trakcie interwencji mężczyzna kilkukrotnie w podobnym tonie nie odpowiadał na polecenia nałożenia maseczki. Odmowa przyjęcia mandatu będzie skutkowała skierowaniem przez policjantów sprawy do sądu. Za popełnione naruszenie również sanepid może nałożyć na 33-latka karę pieniężną, w granicach od 5 do 30 tysięcy złotych.

Źródło: KPP w Krakowie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze