Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1260 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 14 cze 2021, 12:54

Napadł na 15-latka. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia

Napadł na 15-latka. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia

Policjanci z Krakowa oraz Skawiny zatrzymali mężczyznę, który kilka dni wcześniej na przystanku tramwajowym w rejonie Dębnik dokonał rozboju na 15-letnim chłopcu. Zatrzymany 18-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

6 czerwca przed godziną 19, w rejonie krakowskich Dębnik do 15-latka oczekującego na tramwaj na jednym z przystanków tramwajowych podszedł młody mężczyzna i bez podania przyczyny kopnął go w brzuch oraz użył wobec niego gazu obezwładniającego. Następnie agresor zabrał 15-latkowi podkoszulek z kibicowskim emblematem, który miał na sobie i szybko oddalił się z tego miejsca.

Po otrzymanym zgłoszeniu, krakowscy policjanci natychmiast przystąpili do działań mających na celu ustalenie sprawcy tego zdarzenia i na podstawie dokonanych ustaleń wytypowali sprawcę rozboju.

9 czerwca kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Skawinie udali się do jednego z mieszkań w gminie Skawina, w którym zamieszkiwać miała podejrzewana o rozbój osoba. Drzwi do lokalu otworzyła kobieta, która przebywała tam w towarzystwie mężczyzny. W trakcie legitymowania oznajmił on, że nie posiada przy sobie dokumentu tożsamości.

Zarówno mężczyzna jak i kobieta podali policjantom dane, które jak się później okazało, były nieprawdziwe. Policjanci w trakcie kontroli znaleźli jednak przy mężczyźnie jego dowód osobisty. Okazało się, że jest on właśnie tym, którego poszukiwali. W związku z tym 18-latek został zatrzymany. W związku z wprowadzeniem funkcjonariuszy w błąd co do tożsamości, zostanie skierowany przeciwko obu osobom wniosek o ukaranie do sądu. Ponadto kryminalni przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, gdzie zabezpieczyli m.in. ręczny miotacz gazu oraz odzież należącą do 15-latka.

Zatrzymany został przewieziony do komisariatu policji. W trakcie przesłuchania 18-latek usłyszał zarzut rozboju i przyznał się do winy. Zastosowany został wobec niego policyjny dozór. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze