Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 191 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 4 sty 2021, 13:17

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu oczyszcza powietrza?

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu oczyszcza powietrza?

Jakość powietrza w Polsce nie jest na zadowalającym poziomie. W wielu miastach w naszym kraju dopuszczalna norma zanieczyszczeń zostaje kilkakrotnie przekroczona. Zła jakość powietrza to nie tylko wina smogu i spalin samochodowych. Groźne są także wirusy, bakterie i alergeny znajdujące się w powietrzu.

A co z powietrzem znajdującym się w naszym domu...?

Dbamy o czystość i odpowiednią wentylację mieszkania, a mimo to nadal borykamy się z zanieczyszczonym powietrzem?

Niestety ilość szkodliwych substancji w pomieszczeniu może się nawet okazać większa niż na zewnątrz. W mieszkaniach jesteśmy stale narażeni na kurz, sierść zwierząt, pyłki czy zarodniki pleśni i grzybów. Ponadto, gdy wietrzymy mieszkanie wpuszczamy do środka zanieczyszczenia z zewnątrz. Skuteczny w walce o czyste powietrze są oczyszczacze powietrza.

Co tak naprawdę wdychamy wraz z powietrzem?

Często nie zwracamy uwagi na to co nas otacza, a w dodatku jest niewidoczne. Nie zastanawiamy się co znajduje się w powietrzu i jak substancje w nim zawarte wpływają na funkcjonowanie naszego organizmu. Niestety jakość powietrza w naszym kraju nie jest zadowalająca. Duże zanieczyszczenie pojawia się szczególnie w okresie grzewczym, kiedy powstaje smog. Znajdujące się w nim pyły zawieszone PM10 i PM2.5 stanowią poważne zagrożenie. Na co dzień zmagamy się z mnóstwem szkodliwych substancji, takich jak: kurz, sierść, zarodniki pleśni, różnego rodzaju pyłki, alergeny i roztocza. Wszystkie z nich mogą negatywnie wpłynąć na nasz organizm. Samo dbanie o czystość w mieszkaniu nie zapewnia nam czystego, świeżego powietrza, gdyż pyłki nieustannie unoszą się w naszym otoczeniu.

Jak zanieczyszczone powietrze może zaszkodzić?

Co tak naprawdę może być skutkiem wdychania zanieczyszczonego powietrza?

Najbardziej narażony jest nasz układ oddechowy, który jako pierwszy ma kontakt z szkodliwymi substancjami. Często występującymi negatywnymi skutkami są kaszel i katar. Następuje także ból gardła oraz wysuszenie śluzówki. Uciążliwe mogą być także alergeny, które u alergików mogą powodować duszności, reakcje skórne oraz zapalenie spojówek. Z czasem wdychanie zanieczyszczonego powietrza może prowadzić do powstania astmy. Groźne substancje, takie jak pyły zawieszone PM2.5 I PM10 oraz spaliny samochodowe mogą spowodować zachorowanie na nowotwór

Oczyszczacz powietrza w Twoim domu

Jak walczyć z zanieczyszczonym powietrzem w Twoim domu? Jednym z lepszych rozwiązań jest oczyszczacz powietrza! A więc jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Sercem każdego oczyszczacza są filtry. To one odpowiadają za oczyszczanie powietrza z zanieczyszczeń. Najczęściej modele są wyposażone w trzy główne rodzaje filtrów. Pierwszym z nich jest filtr wstępny, który odpowiada za zatrzymywanie większych zanieczyszczeń, takich jak kurz, sierść, włosy i większe pyłki. Dzięki jego pracy zwiększa się żywotność pozostałych filtrów. Kolejnym z filtrów jest węgiel aktywny, który neutralizuje nieprzyjemne zapachy (np. dym papierosowy) i zatrzymuje lotne związki organiczne. Natomiast główny filtr HEPA czyści powietrze ze wszelkich zanieczyszczeń, do których należą między innymi szkodliwe składniki smogu - pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Decydując się na zakup oczyszczacza powietrza warto także zastanowić się nad funkcją jonizacji i nawilżania. Generator jonów produkuje i wypuszcza do otoczenia dodatnio i ujemnie naładowane jony, które wpływają na poprawę naszego samopoczucia oraz koncentracji. Dzięki funkcji jonizacji także walka z wirusami staje się jeszcze bardziej skuteczna. Natomiast nawilżanie powietrza służy do utrzymania odpowiedniego mikroklimatu we wnętrzu pomieszczenia. Optymalna temperatura i wilgotność powietrza, sprawi, że zwiększy się odporność naszego organizmu, poprawi się jakość naszego snu oraz polepszy samopoczucie.

Podsumowanie - zadbaj o czyste powietrze w Twoim domu

Jak już wiesz, jakość powietrza, którym oddychasz znacznie wpływa na funkcjonowanie Twojego organizmu. Mimo sprzątania i wietrzenia mieszkania, nieustannie jesteśmy narażeni na szkodliwe substancje, które unoszą się w powietrzu. Oczyszczacz powietrza doskonale pozbędzie się wszelkich zanieczyszczeń. W działaniu urządzenia najważniejsze są filtry. Dodatkowymi przydatnymi funkcjami, nad którymi warto się zastanowić są: jonizacja oraz nawilżanie.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze