Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 540 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 5 sty 2022, 21:26

Linie aglomeracyjne wzmocnione

Linie aglomeracyjne wzmocnione

Linie aglomeracyjne w gminie Skawina zyskały wzmocnienie. Ze zmian skorzystają przede wszystkim mieszkańcy Krzęcina, Zelczyny, Grabia, Radziszowa, Polanki Hallera oraz Jurczyc. 3 stycznia zaczęła kursować nowa linia 295. Linia 273 zyska dodatkowy kurs w tygodniu roboczym oraz będzie jeździła w niedzielę i święta. Dodatkowy kurs wieczorny zyska także linia 253.

Nowa linia 295
Z uruchomienia nowej linii 295 na pewno ucieszą się mieszkańcy Grabia, Krzęcina oraz Zelczyny.

  • Nowa linia aglomeracyjna nr 295, kursująca po trasie: Skawina SCK - Borek Szlachecki - Zelczyna - Krzęcin - Grabie Pętla. Linia będzie kursowała we wszystkie dni tygodnia, realizując po 11 kursów w dni powszednie i w soboty oraz 10 kursów w niedzielę i święta.

Linia 273
Mieszkańcy Polanki Hallera oraz Jurczyc wielokrotnie zgłaszali potrzebę zwiększenia liczby kursów w tygodniu roboczym oraz uruchomienie połączeń w niedzielę i święta. Dlatego 3 stycznia linia 273 zyskała dodatkowy kurs w dni powszednie. Będzie także jeździła w niedzielę i święta (dotychczas nie było takiej możliwości). Trasa zostanie skrócona do Polanki Hallera.

Linia 253
Na prośbę mieszkańców Radziszowa oraz Woli Radziszowskiej uruchomiono dodatkową para kursów w dni powszednie, realizowanych z Czerwonych Maków P+R o godz. 21:05. Połączenie to poprawi ofertę dla podróżujących do Skawiny w godzinach wieczornych, mieszkańców wracających z pracy oraz studentów.

Linia 223
Zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy na linii 223 - zakładająca przesunięcie godziny odjazdu z Czerwonych Maków P+R w dni powszednie z godz. 6:35 na godz. 6:25. Korekta umożliwi realizację odjazdu zgodnie z rozkładem jazdy z przystanku Brzeźnica Dworzec kursu 7:20 w dzień powszedni. Zapewni to dojazd uczniów do szkół w Skawinie na 8:00.

Rozkłady jazdy będą dostępne na stronie MPK w Krakowie: https://rozklady.mpk.krakow.pl/

Źródło: ZTP / UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: gg | Dodane: Czwartek, 6 sty 2022, 09:01

Żądamy powrotu linii 201

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze