Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 759 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 3 gru 2019, 12:36

Ks. Marian Podgórny z tytułem Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Skawina

Ks. Marian Podgórny z tytułem Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Skawina

28 listopada budowniczego kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Skawinie i długoletniego proboszcza tej parafii Mariana Podgórnego wyróżniono tytułem Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Skawina.

- Zawsze był pełen pokory i miłości do bliźniego. Oddany całym sercem służbie Bogu i bliźnim - opisał proboszcza burmistrz Norbert Rzepisko.

Wojewoda Piotr Ćwik pogratulował Radzie Miejskiej w Skawinie za podjętą decyzję. Sam ks. Podgórny złożył znaczącą deklarację: - Przyrzekam modlitwę w intencji wszystkich skawinian!

- Tożsamy z tym miastem zawsze dbałeś o jego dobre imię. Od 40 lat jako duszpasterz i proboszcz, bardziej niż ktokolwiek inny, przysłużyłeś się tej społeczności, tworząc od podstaw parafię Miłosierdzia Bożego, budując kościół i zawiązując wokół niego wspólnotę - mówił obecny proboszcz parafii na Ogrodach ks. prałat Bogdan Kordula.

Na uroczystą sesję Rady Miasta przyjechało mnóstwo przedstawicieli władz lokalnych oraz gości duchownych, m.in. ks. Andrzej Kaszycki, proboszcz parafii w Kielcach. 

fot. Telewizja Skawina

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze