Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1657 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: , 6 wrz 2015, 20:02

Konsultacje społeczne w ramach LSR

Konsultacje społeczne w ramach LSR

Uprzejmie informuję, iż Lokalna Grupa Działania (LGD) Blisko Krakowa przystąpiła do prac związanych z przygotowaniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2016-2022. Strategia to dokument, w którym zostaną zawarte kierunki rozwoju obszaru LGD na kolejne lata oraz pomysły na wykorzystanie funduszy europejskich pochodzących z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dzięki temu dokumentowi mieszkańcy, przedsiębiorcy i samorządy po raz kolejny zyskają możliwość sięgnięcia po środki unijne na realizację projektów służących rozwojowi naszych małych ojczyzn.

Przygotowanie Strategii odpowiadającej na potrzeby mieszkańców wymaga przeprowadzenia rzetelnej diagnozy, dlatego prosimy o wypełnienie krótkiej (7 min.) ankiety i podzielenie się swoimi opiniami na temat sytuacji i warunków życia w swojej miejscowości lub gminie. Ponadto wszystkich, którzy planują ubieganie się o pozyskanie dofinasowania na realizację projektów zachęcamy do wypełnienia karty projektu. Ankieta oraz karta projektu w wersji elektronicznej znajdują się na stronie internetowej www.bliskokrakowa.pl.

Prosimy również o rozpowszechnienie informacji o możliwości wypełniania ankiet i składania krat projektów w Państwa środowiskach lokalnych. Termin nadsyłania ankiet i kart projektów upływa we wtorek 15 września br.

Ankietę i kartę projektu w wersji papierowej można również wypełnić:

- u pracowników biura LGD Blisko Krakowa:

siedziba biura: ul. Żwirki i Wigury 23, Skawina.

tel. 12-256-02-31, godziny pracy: pn-pt 8:00?16:00

- gminnych koordynatorów (w godzinach pracy Urzędów Gmin):

Czernichów - Marian Szczepaniak, tel. 12-270-21-04, w. 119

Liszki - Łukasz Gliński, tel. 12-280-62-41, w. 44

Mogilany - Urszula Syrek, tel. 12 270-10-13 w. 249

Świątniki Górne - Danuta Grzesik, tel. 12 270-40-30 w. 29

Zabierzów - Justyna Moląg, tel. 12-283-07-49

Wszystkich zainteresowanych procesem tworzenia Strategii zachęcamy do współpracy przez dołączenie do GRUPY ROBOCZEJ. Udział w jej pracach gwarantuje dostęp do bieżących informacji o przebiegu procesu tworzenia Strategii oraz możliwość przekazywania własnych uwag. Prace grupy roboczej będą odbywały się głównie za pośrednictwem internetu. Zapisy prowadzone są przez formularz, dostępny na stronie www.bliskokrakowa.pl lub przez przesłanie swoich danych na adres strategia@bliskokrakowa.pl (imię i nazwisko, numer telefonu, adres mailowy).

W ciągu ubiegłych siedmiu lat za pośrednictwem LGD Blisko Krakowa mieszkańcy, organizacje społeczne, przedsiębiorcy i samorządy zrealizowały wiele projektów pozyskując fundusze europejskie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2007-2013. Łącznie zrealizowaliśmy ponad 115 projektów na kwotę ok. 5,7 mln zł. Miniony okres programowania, to nie tylko szereg ciekawych projektów, ale przede wszystkim doświadczenie we współpracy opartej na zasadzie partnerstwa i partycypacji społecznej. Mamy nadzieję, że Państwa zaangażowanie w prace nad nową Strategią pozwoli na wykorzystanie kolejnej szansy rozwoju jaką dają fundusze europejskie na lata 2014-2020.

Więcej informacji znajduje się na www.bliskokrakowa.pl

Jesteśmy też na www.facebook.com/bliskokrakowa.

Daniel Wrzoszczyk, prezes LGD Blisko Krakowa

Dokumenty do wypełnienia można znaleźć TUTAJ.

zestaw - lgd-new

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze