Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1193 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 1 lip 2020, 06:50

Koniec bezpłatnej linii w Skawinie

Koniec bezpłatnej linii w Skawinie

1 lipca dobiega końca funkcjonowanie bezpłatnej linii nr 773. Miejski autobus kursował od 6 grudnia zatrzymując się w najczęściej wybieranych przez mieszkańców miejscach, takich jak rynek, szkoły i osiedla. Projekt był finansowany w 85 procentach ze środków europejskich.

W ostatnich dniach w autobusie numer 773 pojawiali się ankieterzy, którzy pytali mieszkańców o to, jak oceniają bezpłatną linię miejską. Zainteresowani mogli także wypełnić ankietę przez internet. Teraz opinie są analizowane.

Urzędnicy przekonują, że llanowali rozpocząć rozmowy na temat nowych tras i szukania możliwości finansowania autobusu. Niestety z powodu pandemii koronawirusa i związanymi z nią stratami w budżecie gminy, UMiG nie przedłuża udziału w projekcie i likwiduje bezpłatną linię miejską numer 773.

Szkoda.

Projekt o akronimie "LOW-CARB? był współfinansowany ze środków transnarodowego programu Interreg Europa Środkowa (Interreg Central Europe) na lata 2014-2020.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: skawina | Dodane: Środa, 1 lip 2020, 08:20

Dobra dobra bo Skawina to taka biedna zawsze jest, ciekawe gdzie są podatki z tylu firm które płacą je do gminy. Jaki macie problem, zakupcie swój autobus albo nawet kilka i po co płacić słono MPK Kraków. Mieliśmy kiedyś swoją zajezdnie i autobusy MZU to woleliście to wszystko sprzedać i drogo płacić MPK Kraków. Może w końcu czas na stworzenie swojej komunikacji która na pewno będzie tańsza i zrezygnować z MPK na obszarze gminy a pozostawić tylko do Krakowa. Wieliczka jakoś potrafiła kupić swoje autobusy, ma dobre połączenie MPK Kraków i PKP SKA. A tutaj w większym mieście niż Wieliczka zawsze jakieś problemy, nie da się albo nie mamy pieniędzy. Jak nie umiecie czegoś robić to chociaż podglądajcie jak to robią inni. To wstyd żeby w mieście bezpośrednio graniczącym z Krakowem i bądź co bądź nie takim małym komunikacja wyglądała tak jak wygląda. Potem się dziwią że tyle samochodów i korki jak nie ma żadnej innej alternatywy, kolejnym genialnym pomysłem jest przesunięcie stacji Skawina Zachodnia dosłownie w pole. Stacja zbudowana była blisko Huty i Elektrowni dla dowozu pracowników a teraz kto tam będzie wysiadał i wsiadał, już widzę tłumy jak będą dodatkowo lecieć pół kilometra do pociągu, kto takie decyzje wydaje, masakra

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze