Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 505 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 25 sty 2023, 17:10

Kierowca miał ponad... trzy promile w wydychanym powietrzu

Kierowca miał ponad... trzy promile w wydychanym powietrzu

W przeciągu ostatnich kilku dni policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali do kontroli drogowej 4 nietrzeźwych kierowców, z których jeden miał ponad 3 promile. Dwóch z nich uciekało policjantom, kolejny nie posiadał uprawnień do kierowania.

W przeciągu ostatnich kilku dni policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie na drogach swojego powiatu zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących, którzy mieli: 0,6, ponad 1, prawie 2 i przeszło 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dwóch z nich (w tym pijany rekordzista) zlekceważyło sygnał policjantów do zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej, decydując się na ucieczkę. Policyjny pościg jednak szybko udaremnił im dalszą jazdę. Kolejny z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W tym czasie policjanci natrafili też na dwóch kierujących posiadających sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, w tym jeden miał też cofnięte uprawnienia.

Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub innego środka odurzającego grozi do 2 lat pozbawienia wolności i obligatoryjnie utrata prawa jazdy, nawet dożywotnio. Z kolei za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat więzienia, podobnie jak za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

"Apelujemy i przypominamy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka, prowadzi do utraty zdolność koncentracji i poczucia rzeczywistości. Powoduje wydłużenie zdolności oceny sytuacji i czasu reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco, bądź rozsądny i odpowiedzialny!" - czytamy w komunikacie policji.

Źródło: KPP w Krakowie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze