Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 696 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 29 lis 2019, 15:40

Kampania na skawińskim rynku

Kampania na skawińskim rynku

Prowadzenie działań na rzecz przeciwdziałania nietrzeźwości kierowców znalazło się w katalogu zadań Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2019. Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych!

W ramach realizacji zadania, gmina Skawina przystąpiła do współpracy z organizatorami akcji NO PROMIL NO PROBLEM i włączyła się w XII edycję akcji realizowanej w Małopolsce. Honorowy patronat nad przebiegiem kampanii na terenie gminy Skawina objął Norbert Rzepisko Burmistrz Miasta i Gminy Skawina. W ramach kampanii na terenie gminy w okresie od września do listopada br.prowadzonych było wiele inicjatyw między innymi: profilaktyczne zajęcia warsztatowe w oparciu o przekazane scenariusze NOP NOP, nopromilowe konkursy plastyczne, profilaktyczne zajęcia z wykorzystaniem alkogogli, marsze, happeningi organizowane w placówkach oświatowych z udziałem między innymi przedstawicieli gminy, Policji czy kontrole kierowców pod względem trzeźwości prowadzone przez funkcjonariuszy policji z udziałem dzieci.

Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem środków psychoaktywnych za kierownicą oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców - wzmocnienie postawy krytycznej u pasażerów pojazdów, których kierowca wzbudza wątpliwości co do stanu trzeźwości.

W dniu 25 listopada br. na płycie Rynku w Skawinie odbył się uroczysty happening będący podsumowaniem tegorocznej XII edycji kampanii NO PROMIL NO PROBLEM realizowanej na terenie gminy Skawina. Pomysłodawcą i organizatorem była Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Pani Jolanta Kozłowska we współpracy z Małgorzatą Kopeć Kierownikiem Biura Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie - gminnym koordynatorem akcji na terenie gminy Skawina.

W uroczystości wzięła udział cała społeczność Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance oraz delegacje uczniów z następujących szkół: Szkoła Podstawowa Nr 1 w Skawinie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Skawinie, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Skawinie, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Skawinie, Szkoły Podstawowe w Jaśkowicach, Zelczynie, Wielkich Drogach, Radziszowie, Pozowicach, Krzęcinie. Do akcji gościnnie włączyła się również Szkoła Podstawowa z Sosnowic.

W imprezie brali również udział: Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Witold Grabiec, Komendant Komisariatu Policji w Skawinie nadkom. Marek Kowalik, Kierownik Wydziału Edukacji UMiG w Skawinie Marek Marzec, Małgorzata Kopeć Kierownik Biura Centrum Wspierania Rodziny w Skawinie - koordynator kampanii na terenie gminy Skawina, Wojciech Słonina reprezentujący Stowarzyszanie Inicjatyw Społecznych "Solny Gwarek" z Wieliczki reprezentujący organizatorów kampanii na terenie Małopolski, Jolanta Kozłowska Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance oraz dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, szkolni koordynatorzy kampanii.

Wydarzenie swoją obecnością uświetniła Komenda Powiatowa Policji w Krakowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Kopanki, a nad bezpieczeństwem czuwała Straż Miejska w Skawinie oraz policjanci z Komisariatu Policji w Skawinie.

W trakcie imprezy:

- uczniowie apelowali do dorosłych mieszkańców o bezpieczeństwo i trzeźwość na drogach,
- uczniowie apelowali również do świadków, aby mieli odwagę wymagać trzeźwości od osób prowadzących pojazdy,
- prezentowali transparenty, okrzyki nawiązujące do przesłania kampanii,
- uczniowie odczytywali napisane przez siebie listy do kierowców.

Uczestnicy happeningu przeszli ulicami skawińskiego Rynku prezentując podczas marszu hasła promujące bezpieczne, bezpromilowe poruszanie się po drogach. Wyrażamy nadzieję, że podejmując wspólne działania na terenie gminy - przyczyniamy się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

Fot. Krzysztof Skrzybalski Telewizja Skawina, Magdalena Raputa Link to filmu Telewizja Skawina: https://www.youtube.com/watch?v=eIBwZJ1B75g

Źródło: Biuro-CWR/ZPO w Kopance

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze