Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2080 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 31 lip 2020, 19:12

Już prawie stu mieszkańców gminy jest w kwarantannie

Już prawie stu mieszkańców gminy jest w kwarantannie

Liczba mieszkańców przebywających w kwarantannie domowej rośnie w zatrważającym tempie. Stan na czwartek 30 lipca to 99 mieszkańców. Dla porównania, równy miesiąc wcześniej było to 37 osób. 30 lipca w Polsce padł rekord zakażeń, potwierdzono 615 nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

"Mamy wakacje, piękną pogodę, złagodzono obostrzenia. Ale nie wszystkie. Wciąż obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w sklepach i marketach. Niestety nie wszyscy w mieszkańcy Skawiny przestrzegają tego nakazu. Przypomina o nim straż miejska.

Maseczki są powszechnie dostępne, a ich założenie na czas zakupów nie jest szczególnie uciążliwe. Obowiązek zakrywania ust i nosa ma na celu zminimalizowanie transmisji wirusa. Nosząc maseczki zmniejszacie szanse na zarażenie osób, z którymi macie kontakt.

To szczególnie ważne teraz, gdy liczba zarażeń i kwarantann domowych rośnie w gminie Skawina. Bądźmy wszyscy odpowiedzialni, ponieważ pandemia wciąż trwa i całkiem możliwe, że już wkrótce czeka nas nowa fala zachorowań." - czytamy w informacji Urzędu Miasta i Gminy.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze