Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 974 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 8 sie 2019, 11:39

Jesteś młodym kierowcą i OC sporo Cię kosztuje? Mubi podpowiada, jak zapłacić mniej

Jesteś młodym kierowcą i OC sporo Cię kosztuje? Mubi podpowiada, jak zapłacić mniej

Według danych opublikowanych w serwisie mubi.pl w ciągu ostatnich 30 dni kierowcy ze Skawiny płacili za swoje OC średnio 512 zł. To mniej, niż mieszkańcy niektórych innych miejscowości województwa małopolskiego, jak chociażby Krakowa (591 zł), Niepołomic (820 zł) czy Szczucina (1075 zł), ale więcej, niż na przykład kierowcy z Tarnowa (454 zł), Libiąża (453 zł) czy Bobowej (398 zł). Mimo to składkę za tę polisę dla mieszkańców Skawiny uznać można za stosunkowo niską, jako że według statystyk z kalkulatora OC Mubi średnia dla całego kraju wyniosła w czerwcu br. 862,12 zł. To samo narzędzie wskazało jednocześnie, że średnia cena OC w segmencie kierowców 18-25 lat to aż 1652,10 zł, czyli prawie dwukrotnie więcej. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak znaleźć polisę OC w lepszej cenie.

Dlaczego młodzi kierowcy płacą więcej za swoje OC?

Statystyki są nieubłagalne - to właśnie młodzi kierowcy wykazują się na drodze największą brawurą. To również oni częściej nie potrafią dostosować prędkości do warunków jazdy, a także prowadzą pod wpływem alkoholu i innych środków odurzających. I nawet jeśli Ty sam prowadzisz ostrożnie i bez ?wspomagaczy?, za swoje OC będziesz musiał zapłacić więcej, niż osoby, które jeżdżą od wielu lat. Nie oznacza to jednak, że musisz przepłacać. Na początek sprawdź, jak składka za Twoją polisę wygląda na tle propozycji innych towarzystw ubezpieczeniowych - takie porównanie OC zrobisz w mubi.pl

Darmowe narzędzie do porównywania ofert

Mubi to porównywarka ubezpieczeń. Być może trafiłeś już na jej reklamy w TV - w spocie jej działanie objaśnia znany rajdowiec Krzysztof Hołowczyc. To darmowe narzędzie, dzięki któremu szybko dowiesz się, czy za swoje OC możesz płacić mniej. Jedyne, co musisz zrobić, to wypełnić krótki formularz, w którym podasz dane dotyczące siebie jako kierowcy oraz swojego auta. Po jego wysłaniu otrzymasz oferty z rynku - propozycje polisy OC od godnych zaufania towarzystw ubezpieczeniowych.

Nasi klienci są często zdziwieni, że mogą mieć OC dużo taniej. Zwłaszcza młodzi kierowcy, dokonując już wcześniej zakupu tego ubezpieczenia, kierowali się niekiedy prestiżem i popularnością danego towarzystwa, co jednak w przypadku OC jest pozbawione sensu. Ta polisa działa identycznie i ma zawsze ma jednakowy zakres, bez względu na firmę ubezpieczeniową, w której ją wykupimy. Często odbieramy telefony i e-maile od osób, którym niskie ceny OC w porównywarce wydają się podejrzane i równie często spotykamy się z ich zdziwieniem, kiedy informujemy ich, że najlepsze OC to po prostu OC najtańsze i to właśnie cena powinna być głównym kryterium, który powinni brać pod uwagę przy jego zakupie - tłumaczy doradca klienta Mubi.

Dodatki i gratisy nie zawsze się opłacają

Często zdarza się, że kupując OC, spotykał się będziesz z wabikami w postaci gratisów i zniżek, które zaproponuje Ci ubezpieczyciel, aby zachęcić Cię do nabycia swojej polisy. Mogą być one miłym dodatkiem, jednak pamiętaj, że jeśli dane TU nazbyt wywindowało ceny za swoje OC, ostatecznie taki zakup prawdopodobnie wcale nie będzie Ci się opłacał i o wiele lepszym rozwiązaniem będzie poszukanie tańszego wariantu tego ubezpieczenia. Taka historia spotkała pana Tomasza, 23-letniego mieszkańca Skawiny, właściciela 4-letniego Forda Focusa.

Niedawno się ożeniłem i wkrótce spodziewaliśmy się dziecka. Do tego robiliśmy akurat duży remont mieszkania. Pieniądze szybko znikały i musieliśmy zacząć szukać oszczędności. To od żony, która wcześniej sama była przez kilka lat agentem ubezpieczeniowym, dowiedziałem się o porównywarce. Wypełniliśmy wspólnie formularz na stronie i otrzymaliśmy całą pulę ofert. Byłem zaskoczony, bo różnice w wysokości składki sięgały kilkuset złotych. Napaliłem się na jedną z propozycji, która nie była najtańsza, ale towarzystwo oferowało dodatkowe gratisy. Na szczęście moja małżonka szybko przeliczyła, że ostatecznie bardziej opłaca się zakup tańszego OC, nawet jeśli dodatkowe assistance i NNW mielibyśmy dokupić po normalnych cenach. Miała rację. Wybraliśmy najtańszą polisę i kupiliśmy ją online. Po opłaceniu znalazła się na naszej skrzynce e-mail. Szybko, wygodnie i na dodatek sporo taniej - mówi pan Tomasz.

Pakiet OC/AC - sprawdź, czy warto go kupić

Jeśli poza OC interesuje Cię również polisa AC, obie możesz kupić w pakiecie i również skorzystać w tym celu z porównywarki ubezpieczeń. Pamiętaj jednak, że podobnie jak z gratisami dodawanymi do OC, również zakup pakietu OC/AC może, ale nie zawsze musi okazać się opłacalny. Niekiedy warto nabyć najtańsze OC w jednym towarzystwie, a najbardziej atrakcyjne AC w innym. W przypadku tego drugiego najważniejszym kryterium będzie oczywiście jego zakres. Co oczywiście nie oznacza, że i w tym przypadku nie możesz pokombinować, bowiem często zdarza się, że w innym TU otrzymasz więcej za mniej - wystarczy dokładnie zapoznać się z ofertami i nie przepłacać bez potrzeby.

Poradnik Mubi dla młodych kierowców

Jeśli nie masz pewności, czy zaliczasz się do grupy młodych kierowców, chciałbyś wiedzieć, dlaczego jeszcze musisz przygotować się na wyższe kwoty składek oraz w jaki sposób możesz wpłynąć na cenę swojej polisy, koniecznie zapoznaj się z napisanym przez eksperta Mubi poradnikiem "Ile kosztuje OC dla młodego kierowcy i jak zapłacić mniej?". Znajdziesz w nim wiele innych przydatnych informacji, a także dowiesz się, które firmy ubezpieczeniowe oferują tańsze OC dla młodych kierowców.

Materiał partnera

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze