Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 387 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 12 lis 2022, 18:10

Hulajnogi wjeżdżają do Skawiny

Hulajnogi wjeżdżają do Skawiny

E-hulajnogi TIER, globalnego lidera mikromobilności, pojawią się na ulicach Skawiny, by zmienić lokalną mobilność. Jak w każdej lokalizacji, operator przypomina o zasadach bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania ze 150 udostępnionych pojazdów, a także zachęca do zmiany nawyków na bardziej proekologiczne.


Pojawienie się e-hulajnóg w Skawinie wpisuje się popularyzację założeń zielonej gospodarki przewidzianych w Strategii Rozwoju Gminy Skawina na lata 2021-2030.

- Skawina to już kolejne miasto w województwie małopolskim, w którym oferujemy mieszkańcom zupełnie nową jakość miejskiej mobilności w prawdziwie ekologicznym wydaniu. Jesteśmy przekonani, że nasze w pełni neutralne klimatycznie e?hulajnogi szybko zdobędą sympatię mieszkańców, służąc im szczególnie na krótszych dystansach. Wygoda i kwestie ekologiczne to jednak nie wszystko - pamiętajmy, aby poruszając się e-hulajnogą i parkując ją, przestrzegać lokalnych przepisów oraz szanować innych uczestników ruchu - mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Generalny Europy Środkowo-Wschodniej w TIER Mobility.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Działania edukacyjne i warsztaty bezpiecznej jazdy to przykłady działań TIER, które bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo użytkowników i przechodniów. Na e-hulajnodze można jeździć wyłącznie w pojedynkę oraz zabronione są przejazdy po spożyciu alkoholu. Zaparkowany pojazd nie powinien blokować przejścia lub przejazdu, a zakazy parkowania oznaczone odpowiednim znakiem drogowym, obowiązują również kierowców hulajnóg. Na co dzień o porządek w przestrzeni miejskiej dba zespół operacyjny marki. Istnieje również możliwość samodzielnego zgłoszenia niepoprawnie pozostawionej hulajnogi za pośrednictwem infolinii operatora: +48 22 627 93 66 lub w aplikacji TIER.

Ścieżka rowerowa również dla e-hulajnóg

Według obowiązujących przepisów, do jazdy na hulajnodze elektrycznej służy przede wszystkim droga rowerowa lub pas ruchu dla rowerów. Jeśli ich nie ma, dozwolone jest przemieszczanie się ulicą, o ile obowiązuje na danej przestrzeni ograniczenie prędkości do 30 km/h. Ponadto, maksymalna prędkość z jaką można się przemieszczać e-hulajnogą to 20 km/h. Użytkownik e-hulajnogi może poruszać się chodnikiem, gdy w danym miejscu nie ma ścieżki rowerowej, a limit prędkości na jezdni wynosi ponad 30 km/h. Należy pamiętać jednak, że użytkownik e-hulajnogi poruszający się po chodniku ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym i nie utrudniać im ruchu, a także, że powinien przemieszczać się z prędkością zbliżoną pieszym.

E-hulajnogi premium

TIER to całkowicie nowe podejście do transportu osobistego, pozwalającego użytkownikom na wygodne i bezemisyjne przemieszczanie się po mieście. Nowoczesna flota zapewnia najlepsze doświadczenia z użytkowania poprzez wyjątkową konstrukcję: szeroką podstawę, duże koła, podwójny amortyzator oraz hamulce i wygodny uchwyt na telefon, dzięki któremu można nie tylko łatwo skorzystać z podglądu mapy, lecz również podładować swój smartfon. Dzięki bezkompromisowej misji zmiany mobilności na dobre, przełomowej technologii oraz odpowiedzialnej postawie wobec miast i środowiska, TIER w ciągu 3 lat pojawił się już w ponad 260 miastach w 22 krajach.

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność

W styczniu 2020 r. TIER stał się pierwszą firmą z branży mikromobilności, która osiągnęła cel bycia w 100% neutralną klimatycznie. Objawia się to w szczegółowej analizie emisji na każdym poziomie działalności firmy i ciągłym, bezkompromisowym dążeniu do jej eliminacji. Gdy emisji nie da się uniknąć, TIER kompensuje ją we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami, np. poprzez sadzenie drzew. Maksymalizuje również średni cykl życia pojazdów, dzięki ich innowacyjnej i trwałej konstrukcji, ale też regularnym naprawom i przywracaniu pojazdów do służby.

Jak zacząć jeździć TIER?

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER, pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę, znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść podpórkę, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku "Zakończ przejazd". Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 65 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2,70 zł. Nowi użytkownicy, w ciągu 14 dni od rejestracji, mogą wykupić w aplikacji miesięczny pakiet nielimitowanych, darmowych odblokowań w promocyjnej cenie 2,70 zł. Na osoby, które już posiadają konto w aplikacji, czeka pakiet 30 dni darmowych odblokowań za 14,99 zł.


Źródło: materiał prasowy TIER / UMiG


E-hulajnogami będzie można przemieszczać się tylko po centrum miasta (z wyłączeniem rynku) oraz okolicach. Jeżeli użytkownik e-hulajnogi wykroczy poza dozwolony obszar, urządzenie zasygnalizuje to i po krótkim czasie przestanie działać.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze