Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2292 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 2 cze 2015, 19:37

Firma ze Skawiny laureatem programu "Doceń polskie"

Firma ze Skawiny laureatem programu

ZPM Stanisław Dziewoński ze Skawiny został jednym z laureatów audytu żywności Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego "Doceń polskie". Mięso wieprzowe tego producenta nagrodzono certyfikatem i tytułem Top Produkt. Wyróżnienie nadano na podstawie ocen przyznanych żywności przez ekspertów z branży spożywczej. Patronem honorowym programu jest minister rolnictwa i rozwoju wsi.

logo

Specjaliści z branży spożywczej oceniali produkty podczas audytu, który miał miejsce 29 kwietnia w Czeladzi. Wieprzowina skawińskiej firmy otrzymała maksymalną liczbę punktów.

- Do udziału w audycie kwalifikowane są tylko wyroby posiadające tzw. polski akcent, a więc takie, które powstają w Polsce, z krajowych składników lub na podstawie tradycyjnej, polskiej receptury. Podczas certyfikacji żywność jest oceniania przez lożę ekspertów, w której zasiadają specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w branży spożywczej - tłumaczy Marek Bielski, twórca programu "Doceń polskie". Przewodniczącym loży jest Mirek Drewniak, mistrz kuchni, współzałożyciel i członek zarządu Fundacji Klubu Szefów Kuchni.

- Każdy juror samodzielnie ocenia wszystkie artykuły spożywcze i przyznaje im punkty za smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Za każdy z wymienionych aspektów można otrzymać oceny w skali 1 do 10. Certyfikat nadawany jest tylko tym wyrobom, które uzyskają minimum 7,5 punktu. Żywność z maksymalnymi notami jest nagradzana również tytułem Top Produkt - wyjaśnia Bielski.

Certyfikaty "Doceń polskie" są nadawane na 24 miesiące. Po upływie tego okresu producent, który nadal chce wykorzystywać godło w swoich działaniach promocyjnych jest zobowiązany dostarczyć żywność do ponownej oceny. Taki system przyznawania certyfikatów gwarantuje ich wiarygodność.

- Kierując się starym przysłowiem, które brzmi "naród bez tradycji jest, jak drzewo bez korzeni", chciałem podtrzymywać dawne metody produkcji wędlin. Stąd, w 1994 r. otworzyłem własny zakład przetwórstwa mięsnego. Nazwałem go własnym imieniem i nazwiskiem chcąc podkreślić, że sam kontroluję wysoką jakość i smak produkowanych wędlin - wyjaśnia właściciel ZPM Stanisław Dziewoński.

Siedziba firmy mieści się w Skawinie. Siedem lat temu, w związku z narzuconymi przez Unię Europejską normami handlu, w zakładzie przeprowadzono gruntowną modernizację. Przedsiębiorstwo prowadzi w niewielkiej ilości rozbiór polskiej wołowiny. Oferta wytwórcy obejmuje także tworzone wedle staropolskich przepisów tradycyjne szynki, wędzonki o wyjątkowym zapachu i smaku, kiełbasy cienkie i grube, a także sporządzane wedle oryginalnego przepisu salcesony, pieczenie, pasztety, jak również kaszanki. Ich wędzenie odbywa się w piecach opalanych specjalnie dobranym do gatunku mięsa drewnem. Jak zaznacza producent, stosowana do wyrobu ilość substancji konserwujących zostaje ograniczona do minimum, a jakość i świeżość gotowych produktów poddawana jest regularnym kontrolom.

- Staramy się, by wędzonki i wędliny produkowane przez nasz zakład były zawsze najwyższej jakości. Prawdziwy smak ma dla nas pierwszorzędne znaczenie, bo dobrze wiemy, że tradycyjne wędliny są najsmaczniejsze - podkreśla właściciel firmy.

Sklep firmowy ZPM Stanisław Dziewoński znajduje się przy ulicy Wesołej 1A.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze