Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 234 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 15 paź 2022, 19:22

Dzień pod znakiem odblasków

Dzień pod znakiem odblasków

29 września uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice wzięli udział w Odblaskowym Pikniku, podczas którego czekało na nich wiele atrakcji. Piknik rozpoczął się pokazem przygotowanym i zaprezentowanym przez strażaków z OSP Facimiech. Lekcja pokazowa przygotowana przez druhów okazała się dla dzieci nie tylko świetną zabawą, ale i skarbnicą informacji na temat bezpieczeństwa na drodze. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy, wchodząc do wozów, przymierzając hełmy. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego przeprowadzony przez strażaków.

Na Odblaskowy Piknik zostali zaproszeni goście: sołtys Wielkich Dróg - Maria Windak, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele Rady Rodziców. Podczas Pikniku uczniowie brali udział w grach i zabawach na boisku szkolnym (odblaskowe pole, odblaskowy projekt na folii itp.). Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się gra terenowa, w której wzięli udział rodzice i ich dzieci. O godz. 16.30 uczestnicy gry ubrani w kamizelki odblaskowe, wyposażeni w latarki ruszyli w teren. Mieli za zadanie odnaleźć ukryte w różnych miejscach pudełka, przeczytać zawarte w nich polecenia, następnie wykonać je jak najszybciej, najlepiej i najsprawniej. Liczył się sposób wykonania zadań oraz czas. Nie brakowało rebusów, puzzli, zaszyfrowanych tekstów oraz zagadek o tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego. Najtrudniejszym zadaniem okazało się samo poruszanie się i odnajdywanie strzałek, które ukryte były na ścieżce rekreacyjnego placu zabaw. Gracze przekonali się jak trudno jest zauważyć, odnaleźć cokolwiek, gdy panuje półmrok, a tym samym przekonali się, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Tego też dnia dla naszych starszych kolegów z klas IV - VIII przygotowano odblaskową dyskotekę, połączoną z edukacją o naszym bezpieczeństwie na drodze. Uczniowie wyposażeni w odblaski wirowali na parkiecie. W przyciemnionym świetle taniec z odblaskami dawał niezwykłe efekty i uczniowie naocznie mogli przekonać się, na jakiej zasadzie działają elementy odblaskowe. Nie brakowało konkursów, gier oraz pokazu odblaskowej mody. Uczniowie w trakcie zabawy mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia w przygotowanej foto budce. Podczas Pikniku odbył się również konkurs na najbardziej odblaskowy rower oraz parda rowerowa. Konkurs ten był skierowany do młodszej części naszej szkolnej społeczności. Dzięki współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz zaangażowaniu Rady Rodziców mogliśmy wzmocnić swoje siły korzystając z regenerującego posiłku. Piknik zakończył się o godzinie 18.30 odblaskowym marszem, w który wyruszyliśmy w asyście policji "zaopatrzeni" w odblaskowe kamizelki i transparenty.

Źródło: SP Wielkie Drogi

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze