Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 573 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 29 maj 2020, 23:03

Dwie stołówki zmienią się na lepsze

Dwie stołówki zmienią się na lepsze

Burmistrz Norbert Rzepisko odebrał z rąk wojewody Piotra Ćwika promesę na dofinansowanie dwóch szkolnych stołówek - w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radziszowie oraz w Szkole Podstawowej nr 3 im. Komisji Edukacji Narodowej w mieście Skawina.

Oba dofinansowania zakładają doposażenie i poprawę standardu funkcjonujących obecnie stołówek szkolnych. Wsparcie finansowe dla obu szkół wynosi 80 tys. złotych. Gmina Skawina dodatkowo dokłada do programu 20 tys. zł, zatem stołówki w obu szkołach zostaną gruntownie doposażone w nowoczesny sprzęt za kwotę 100 tys. zł.

- Te pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie bazy stołówkowej oraz poprawę zaplecza kuchennego, czyli wymianę sprzętów, mebli i naczyń. W tym roku dofinansowanie o łącznej kwocie 40 milionów złotych wędruje do samorządów z terenu całego województwa małopolskiego - powiedział wojewoda Piotr Ćwik

- Ta pomoc jest dla nas bardzo ważna. Każdy z nas mając własną kuchnię wie, jak drogie są sprzęty kuchenne te indywidualne. Profesjonalne wyposażenie używane w kuchniach szkolnych jest abstrakcyjnie wręcz drogie. To wsparcie finansowe da możliwość gotowania na nowoczesnym sprzęcie. To dofinansowanie to wielkie zobowiązanie i dziękuję za nie - mówi burmistrz Norbert Rzepisko.

Wsparcie finansowe na łączną kwotę blisko 160 tysięcy złotych zostało przyznane w ramach modułu trzeciego rządowego Programu "Posiłek w szkole i w domu". Został on opracowany po to, by stołówki szkolne stały się miejscami przyjaznymi i estetycznymi. W programie przewidziany jest obowiązkowy wkład własny Gminy w wysokości minimum 20 proc. środków niezbędnych do realizacji zadania.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze