Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 4736 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Czwartek, 28 maj 2015, 17:32

Dwa wypadki w jeden dzień, osiem osób rannych

Dwa wypadki w jeden dzień, osiem osób rannych

28 maja w Skawinie miały miejsce dwa wypadki drogowe. Jeden na ul. Krakowskiej, a drugi parę godzin później na ul. Mickiewicza.

O godzinie 14.30 na ul. Krakowskiej przy wjeździe na obwodnicę samochód ciężarowy wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu busowi jadącemu od strony Krakowa. Rannych jest ośmioro pasażerów busa. Jak informuje Marek Korzonek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, obrażenia nie zagrażają życiu poszkodowanych. Ruch przez pewien czas odbywał się wahadłowo. Obecnie nie ma już utrudnień.

Drugi wypadek miał podobny przebieg, jednak wzięły w nim udział dwa samochody osobowe - Dodge i Seat. Kierowca pojazdu wyjeżdżającego z ul. Niepodoległości nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi poruszającemu się po ul. Mickiewicza. Na szczęście, nie było rannych. Ruch odbywa się normalnie.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (15)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: piotr | Dodane: Piątek, 2 cze 2017, 14:14

RodzinęPoszkodowanegoProszęOkontakt pod tel: 517 304 746

Autor: skawiniak | Dodane: Wtorek, 2 cze 2015, 12:41

Smiech na sali i wstyd, ale jak mamy taka wladze ktora to nie interesuje to tak bedzie. Oni wychodza z zalorzenia "jest obwodnica?" Jest! Ale to ze korki sa dalej to juz ich nie interesuje. To sie poprostu nadaje do kabaretu. Dno i wstyd, no ale cuz... polska kraj absurdow.

Autor: Fociarz | Dodane: Wtorek, 2 cze 2015, 07:45

"...Kto mądry projektuje taki wjazd na obwodnice od strony ulicy Krakowskiej.... Nie znasz I zasady urzędników państwowych: po co robić coś raz a dobrze, można zrobić kilka razy i kilka razy w.......

Autor: adsf | Dodane: Sobota, 30 maj 2015, 09:37

Wadowice mają obwodnice od wielu lat i posiadają 3 ronda!!! a mieszkańców jest 19 tys tam się dało jeżdżę tam dość często i nawet wypadku tam nie widziałem!!! droga 52 na Bielsko bardzo ****liwa a płynność ****u na 5+ Tylko jak zwykle Skawina nie szczęśliwa całe życie!

Autor: Harnasiwo | Dodane: Piątek, 29 maj 2015, 11:17

w miejsce *** miało być **** r-u-c-h-e-m*** ahh ci moderatorzy :)

Autor: Harnasiwo | Dodane: Piątek, 29 maj 2015, 10:29

Kto mądry projektuje taki wjazd na obwodnice od strony ulicy Krakowskiej. Osoby które nie są związane z transportem czy ****em drogowym wiedzą, że takie rozwiązanie się nie sprawdzi, natomiast spece, "inżyniery" oraz osoby odpowiedzialne za taki efekt chyba nie myślą jak zwiększyć przepustowość danych dróg i mają płacone za siedzenie na swoich posadach a nie za wprowadzanie dobrych rozwiązań.

Autor: dario | Dodane: Piątek, 29 maj 2015, 10:18

obwodnica Skawiny powinna być drogą główną

Autor: felicia | Dodane: Piątek, 29 maj 2015, 08:06

ja tam śmigam moją skodą felką i nie przpuszczam wymuszaczy. szczegolnie lubię patrzeć na duże oczy pełne strachu przedstawicieli handlowych w swoich toyotach i pasatach na leasingowych blachach jak fela leci na nich i nie zwalnia. to jest bezcenne.

Autor: psk | Dodane: Czwartek, 28 maj 2015, 23:45

Jedynym rozwiązaniem rondo!!! jak w większości krajów europejskich...

Autor: PePE | Dodane: Czwartek, 28 maj 2015, 22:23

Nie ma co się wykłócać o to którzy kierowcy są zakałami dróg, każdy ma coś za pazurkami jak każdy kierowca. Jedni stwierdzą, że najgorszymi kierowcami są przedstawiciele handlowi w swoich kosiarkach z silnikami 1.0, inni, że kierowcy ciężarówek, a jeszcze inni, że kobiety ;) Jedno mogę stwierdzić, że jak mam wyjechać autem na Skawinę to jestem chory.... już bardziej wolę jazdę po Krakowie :)

Autor: zse | Dodane: Czwartek, 28 maj 2015, 20:46

Wymuszanie pierwszeństwa na wyjeździe z obwodnicy jest nagminne, zwłaszcza przez kierowców ciężarówek którzy zakładają, że duży może więcej. .... Bredzisz! To kretyńskie przepuszczanie przez pseudo grzecznych wyrabia złe od****y tym co mają czekać na wolną droge..

Autor: grześ | Dodane: Czwartek, 28 maj 2015, 20:31

po godzinie 13 jadąc torową kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa wyjeżdżając od Biedronki

Autor: Czesiek z krainy kredek | Dodane: Czwartek, 28 maj 2015, 19:52

Pytam kolejny raz: czy musi dojść do tragedii, żeby zrobili tam wreszcie rondo ?

Autor: kierowca | Dodane: Czwartek, 28 maj 2015, 19:26

Oba wypadki na skrzyżowaniach w miejscu gdzie trzeba zachować szczególną ostrożność. Wymuszanie pierwszeństwa na wyjeździe z obwodnicy jest nagminne, zwłaszcza przez kierowców ciężarówek którzy zakładają, że duży może więcej. Często będzie to miejsce kolizji bo skrzyżowanie zostało źle zaprojektowane, bubel decydentów dla których liczyło się tylko ruszenie z budową "obwodnicy". Z ulicy Niepodległości lepiej wjechać na ul.Mickiewicza obok parkingu, lepsza widoczność. Może ulica Niepodległości przy pogotowiu powinna być jednokierunkowa dla samochodów, domy przy skrzyżowaniu znacznie ograniczają widoczność. Banery na ogrodzeniu nie ułatwiają wjazdu kierowcom, od strony dworca PKP.

Autor: Łukasz | Dodane: Czwartek, 28 maj 2015, 18:00

Proponuję pozamykać jeszcze kilka dróg w jednym czasie i skumulować **** na jednej jezdni i dwóch skrzyżowaniach. To poprawia bezpieczeństwo.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze