Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1701 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 31 sty 2020, 20:50

Dwa nowe przystanki PKP w gminie Skawina

Dwa nowe przystanki PKP w gminie Skawina

Do końca 2020 roku powstaną dwa nowe przystanki: Rzozów Centrum oraz Wola Radziszowska Lipki. Będą wyposażone w wiaty peronowe, ławki, kosze na śmieci oraz tablice i gabloty. W przyszłości powstaną także nowe drogi dojazdowe i parkingi. Gmina podpisała w tej sprawie porozumienie z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Skawina stawia na kolej. Dwa nowe przystanki to kolejny krok w celu stworzenia jak najsprawniejszej infrastruktury. Nowe stacje będą zawierały wszystko co niezbędne, by mieszkańcy mogli komfortowo spędzić czas w oczekiwaniu na pociąg. Nie zabraknie zadaszenia, ławek oraz tablic, na których pojawi się rozkład jazdy. Nowe przystanki powstaną jeszcze w tym roku. Wiemy, że trzeba do nich dojechać, dlatego w kolejnych latach wybudujemy nowe drogi dojazdowe oraz parkingi, które pozwolą kierowcom pozostawić swoje pojazdy.

Nowe przystanki to jeden z wielu kroków przygotowujących gminę Skawina do wprowadzenia Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Pociąg ma stać się ?szybkim tramwajem? do i z sąsiednich miejscowości. Kończą się już prace związane z remontem dworca PKP w mieście Skawina, budową dużej sieci ciągów pieszo-rowerowych, parkingów typu Park&Ride, wiat dla rowerów oraz Skawińskiego Centrum Komunikacyjnego. Po mieście kursuje także bezpłatna linia miejska nr 773.

Te wszystkie działania sprawią, że mieszkańcy będą mieli wygodną i atrakcyjną alternatywę dla samochodu. Pociąg dojedzie zdecydowanie szybciej, nie będzie stał w korkach i da możliwość spędzenia czasu na czytaniu książki lub surfowaniu po internecie. Nowe inwestycje dodatkowo ułatwią dostanie się na stacje kolejowe w Skawinie.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (4)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Słąwek | Dodane: Wtorek, 4 lut 2020, 19:35

A kiedy będą jeździć pociągi? Bo stoję na stacji już dwa lata i nie wiem kiedy odjadę!

Autor: qwerty | Dodane: Sobota, 1 lut 2020, 14:12

A kiedy skończy się remont torów w Skawinie ? Kiedy zostaną otwarte przejścia podziemne do Tynieckiej i Torowej ?

Autor: Xyz | Dodane: Sobota, 1 lut 2020, 11:06

Chodzi raczej o przystanek Radziszów centrum

Autor: ozy | Dodane: Sobota, 1 lut 2020, 04:08

Najlepiej niech budują przystanki kolejowe tak jak przystanki MPK albo lepiej niech wogole zlikwidują komunikacje publiczna już widze te tłumy oczekujacych w Woli i Rzozowie na pociag którego tak naprawde nie ma a jak bedzie to napewno nie w takiej formie żeby by realną alternatywa dla zbiorkomu to samo dotyczy sie Skawiny bo kolej owszem daja szybkie polaczenie z Krakowem ale nie daje alternatywy przesiadkowej wiec i tak większosc dalej bedzie jezdzic MPK a autobusy jak były tak beda dalej przepelnione o korkach przy wylocie z obwodnicy nie wspominajac

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze