Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1536 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 24 gru 2021, 14:37

Duży pożar w Radziszowie

Duży pożar w Radziszowie

Dzień przed Wigilią Ochotnicza Straż Pożarna w Rzozowie otrzymała zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Radziszowie. Trzy minuty później strażacy wyjechali z remizy. 

"Po przybyciu na miejsce z domu wydobywały się gęste kłęby dymu. Przeprowadzone zostało rozpoznanie, z którego wynikało, że źródło ognia prawdopodobnie znajduje się na parterze. Zbudowaliśmy linię gaśniczą oraz wprowadziliśmy rotę w aparatach ODO do środka budynku" - napisali w komunikacie strażacy OSP.

Parter przeszukano w wysokiej temperaturze i przy niemal zerowej widoczności. W tym czasie na miejsce docierały kolejne jednostki.

"Dzięki wsparciu kamery termowizyjnej po kilku minutach odnaleźliśmy źródło ognia i przystąpiliśmy do likwidacji zagrożenia. W tym momencie dołączyła do nas rota gaśnicza z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skawinie. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do wentylacji pomieszczeń oraz wyniesienia ciągle palących się przedmiotów z budynku. Ponownie sprawdzono pomieszczenia pod kątem odnalezienia osób poszkodowanych. Na szczęście w wyniku pożaru, oprócz ogromnych strat materialnych, nikomu nic się nie stało" - czytamy w komunikacie rzozowskiej OSP.

Działania zakończono po dwóch godzinach. Na miejscu pracowały: OSP Rzozów, OSP Radziszów, JRG Skawina, OSP Wola Radziszowska, OSP Skawina I, OSP Mogilany, OSP Buków, policja i pogotowie.

fot. OSP Rzozów

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze