Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 568 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 25 mar 2020, 15:07

Dom studencki - uczelniany kontra prywatny

Dom studencki - uczelniany kontra prywatny

Odpowiedzcie sobie szczerze na pytanie: Ile znacie osób, które w trakcie roku akademickiego pięć razy w tygodniu dojeżdżają wiele kilometrów ze swojego miejsca zamieszkania, radząc sobie z egzaminami i pracami zaliczeniowymi?

Prawda, z pewnością takie istnieją, lecz w żadnym razie nie można mówić o tym, że jest to opcja ani wygodna, ani tania. Chcąc to zmienić, stoją oni przed wyborem między akademikiem uczelnianym a prywatnym.

Aspekt związany z przydzielaniem kwater

Nawet krótkie zapoznanie się z treścią regulaminów akademickich standardowych domów sprawi, że od razu nie zgodzimy się z ich treścią, szczególnie będąc młodym człowiekiem. Wykazano bowiem grupę mającą pierwszeństwo, jeśli chodzi o przydzielanie kwater. Mowa o studentach z dziećmi, związkach małżeńskich, uczestnikach Erasmusa i tych o cięższej sytuacji pieniężnej. W przypadku akademików prywatnych proces jest znacznie ułatwiony, uzależniony jest bowiem od kolejności zgłoszeń na pokoje. Jeśli chodzi o dokumenty, to opiera się wyłącznie na umowie.

Wybór pokoju

Konstruując tradycyjne akademiki, skupiono się przede wszystkim na implementacji jak największej ilości pokoi dwuoosobowych. To sprawia, że w mniejszości są kwatery jednoosobowe, będące w głównej mierze przeznaczone dla wcześniej wymienionych grup ludzi. Marginalna jest też ilość akademików, w których to można wybrać standard, niemniej nie oczekiwalibyśmy po nich jakości analogicznej do stancji osób prywatnych. Chyba że zdecydujecie się na wariant akademika prywatnego, choćby z powodu możliwości selekcji czterech ścian.

Źródło: https://livinnxpoland.pl/pokoje-dla-studentow/

Standard

Zdarzyło wam się kiedyś, choćby na chwilę odwiedzić znajomych w zwykłym akademiku? Takie kwatery charakteryzują się przeważnie stylistyką nawiązującą do lat 80'/90', która ma co prawda wiele uroku, ale niestety śladowe ilości funkcjonalności. Pozwala to na pobieranie za nie relatywnie niskich opłat, niestety kosztem na przykład braku wyposażenia w postaci dodatkowej szafki. Nowe wydania takich miejsc, szczycą się atrakcyjnymi wnętrzami i stawianiem na pragmatyzm, ułatwiający codzienne życie studentów. Trzeba też wspomnieć o znajdujących się tam udogodnieniach - konsoli do gier, planszówkach, stole bilardowym itp.

Podsumowanie

Ostateczny wybór między akademikami będzie zależny od indywidualnych kwestii i oczekiwań. Niemniej, z wyłączeniem wszystkich okoliczności i tak warto przynajmniej zainteresować się prywatnymi domami studenckimi.

Tekst partnera

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Katalpa | Dodane: Czwartek, 26 mar 2020, 09:16

Bla,bla,bla, problemy pierwszego świata. Fuj.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze