Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1410 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 10 cze 2015, 15:00

Dbamy o kondycję fizyczną!

Dbamy o kondycję fizyczną!

Trwa ogólnopolska akcja "Stop zwolnieniom z WF-u", w ramach której znane i lubiane osoby ze świata sportu zachęcają dzieci i młodzież do aktywnego uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego. Zgodnie z hasłem tego przedsięwzięcia, w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie Anna Maciążka wprowadziła do zajęć wychowania fizycznego dziewcząt elementy treningów Ewy Chodakowskiej, cieszących się ogromną popularnością. Inicjatywa spotkała się z bardzo dobrym odbiorem ze strony uczennic, dlatego postanowiono pójść o krok dalej.

Na początku roku szkolnego Anna Maciążka wraz z uczennicami klasy 3T wzięła udział w facebookowym wydarzeniu Ewy Chodakowskiej, organizowanym pod hasłem ?Poprowadź lekcję WF-u?. Jego celem było pobudzenie zaangażowania młodzieży w przebieg lekcji, przejęcie przez nich inicjatywy i kierowania grupą podczas treningu. Uczennice nie tylko świetnie się przy tym bawiły, ale - co cenniejsze - zmobilizowały  się do regularnego dbania o swoją sylwetkę.

Zgodnie z zasadami akcji, na profilu Ewy Chodakowskiej został umieszczony filmik z tego zdarzenia:

Szkoły uczestniczące w przedsięwzięciu, mają szansę otrzymać płytę z zestawami ćwiczeń, a nagrodą główną jest przyjazd do szkoły trenerki Ewy Chodakowskiej, która poprowadzi pokazowe zajęcia. Trzymamy kciuki za nasze dziewczęta!

Kolejnym krokiem, by zmobilizować więcej osób do dbania o swoje zdrowie i sylwetkę było zorganizowanie otwartej lekcji WF-u dla wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli ZST-E.- Frekwencja dopisała, a wśród ćwiczących pojawiło się także kilku panów. Pot się lał z czoła ćwiczących, ale uśmiechy i dobre samopoczucie dopisywały,  mimo dużego zmęczenia.  Mamy nadzieję, że na kolejnym spotkaniu będzie nas jeszcze więcej - cieszą się wuefiści z "technikum".

Krótki reportaż z tego wydarzenia przygotowała również uczennica 3T Adrianna Kurek:

Zachęcamy do pracy nad sobą, nie tylko dla lepszego wyglądu, ale przede wszystkim do poprawy własnego samopoczucia, zdrowia i podniesienia własnej samooceny.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze