Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 4819 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 27 wrz 2014, 14:29

Chcą przebudować dworzec mimo wszystko!

Chcą przebudować dworzec mimo wszystko!

Mimo niedogodności gmina chce przebudować okolice dworca kolejowego w Skawinie. Jak teraz wygląda sytuacja z jedną najistotniejszych inwestycji związanych z komunikacją w naszym mieście?

- Żeby zrealizować to przedsięwzięcie aplikowaliśmy o środki do Urzędu Marszałkowskiego. Celem projektu była inwestycja odnośnie przejazdu kolei aglomeracyjnej, która miała zostać uruchomiona po przebudowie łącznicy Krzemionki - Dworzec Główny w Krakowie. Przebudowa jednak nie uniknęła opóźnień i teraz mówi się o 2017 r., więc naszego zadania nie mogliśmy zrealizować wcześniej ? tłumaczy Dorota Książek, kierownik Wydziału Inwestycji i Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta i Gminy.

UMiG jednak wciąż przygotowuje projekt inwestycji. Znaleziono program, w ramach którego gmina będzie aplikować o środki. Skawińskie przedsięwzięcie, zdaniem kierownik, idealnie wpisuje się w Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Realizacja zadania to koszt 26 mln zł.

- Po tej inwestycji dworzec zmieni się diametralnie. Przewidujemy przebudowę terenu w jego okolicach. Chodzi m.in. o: przebudowę lub budowę nowej kładki nad torami, budowę dojścia dla pieszych od strony ul. Tynieckiej, rewitalizację i przeznaczenie na funkcję społeczną obiektu samego dworca, budowę wiaty rowerowej i pętli autobusowej. Być może tereny zielone obok dworca przeznaczymy na cele rekreacyjne ? może dla rolkarzy lub desko rolkarzy. Całość ma być swego rodzaju kontynuacją budowy parkingu na 500 miejsc mającego obsługiwać zarówno kolej aglomeracyjną, jak i centrum Skawiny ? zaznacza Dorota Książek.

dg

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze