Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2160 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 19 wrz 2015, 19:45

Burmistrz zaprasza do konsultacji "Planu Mobilności dla gminy Skawina"

Burmistrz zaprasza do konsultacji

Burmistrz Skawiny zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych "Planu Mobilności dla gminy Skawina" - dokumentu, określającego zakres działań mających na celu zmniejszenie zapotrzebowania na podróże samochodem i wybór transportu publicznego jako głównego środka transportu w codziennych podróżach.

Co to jest "Plan Mobilności"?

Plan Mobilności (PM) jest dokumentem, który określa zakres działań mających na celu zmniejszenie zapotrzebowania na podróże samochodem i wybór transportu publicznego jako głównego środka transportu w codziennych podróżach. Plany mobilności ustalają długoterminową strategię zarządzania oraz promowania zrównoważonego transportu poprzez konkretne, pozytywne działania. Realizacja założeń "Planu Mobilności dla gminy Skawina" pozwoli na zmniejszenie liczby podróży wykonywanych samochodem na rzecz przemieszczania się komunikacją zbiorową lub pojazdami przyjaznymi środowisku.

Organizacja konsultacji

Konsultacje dokumentu będą trwały do 31 października 2015 r. Opinie, uwagi i spostrzeżenia mieszkańcy mogą przedstawić za pomocą specjalnego formularza dostępnego w wersji elektronicznej na stronie internetowej lub papierowej - do pobrania w siedzibie Zespołu ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, ul. Rynek 12 (parter, wejście od ul. Krzywej).

Wypełniony formularz należy przesłać pocztą elektroniczną na adres: skawinaplanmobilnosci@gmail.com w formacie możliwym od edycji (doc., docx.), w tytule e-maila prosimy wpisać "Konsultacje społeczne Plan Mobilności" lub złożyć w Biurze Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, ul. Rynek 14.

Więcej informacji TUTAJ.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (7)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: obserwator | Dodane: Wtorek, 22 wrz 2015, 20:14

W Wieliczce rozwiązali ten problem SKA!!!! to samo z Skawiny do Krakowa parkingi przesiadkowe dworzec PKP- skawina, borek szlachecki, brzeznica, rzozów, radziszów i po problemie rozwiazanie już dawno wymyslone tylko brak realizacji

Autor: rowerzysta | Dodane: Poniedziałek, 21 wrz 2015, 09:15

olo dołącz do 3.06 % zaganiających w mieście rower do roboty i szkoły, oczywiście jeśli warunki zdrowotne na to Ci pozwalają. Jak się uprzemy to Kopanka może być potraktowana jako miasto. Plan Mobilności strona 17

Autor: zaganiam rower | Dodane: , 20 wrz 2015, 15:48

Na Kopankę można w miarę bezpiecznie dojeżdżać rowerem, oczywiście omijając ul. Energetyków. Tydzień do zapowiadanego przywrócenia ****u pojazdów na remontowanym moście, zapewne kierowcy wrócą na stare szlaki. Mniej samochodów będzie na ul. Tynieckiej, Energetyków więcej w Rynku i na Krakowskiej. Pieszo 6 km pokonuje się w godzinę, rowerem 20 minut spokojnej jazdy. Bez stania w korkach, zawsze na czasie.

Autor: olo | Dodane: , 20 wrz 2015, 08:01

Duża większość osób pracujących wybiera samochód z konieczności , przykład dojazd do strefy na Kopance .Firm coraz więcej , transportu zero . Około 6 km ze Skawiny , a ludzie nie mają się czym dostać ani wydostać z pracy o żadnej godzinie. Nawet przystanki są wybudowane tylko ktoś zapomniał o autobusie .

Autor: praca | Dodane: , 20 wrz 2015, 07:49

Opracowanie nie obejmuje podróży osób z Krakowa i innych miejscowości do Skawiny, to kolejne kilkanaście tysięcy samochodów. W przyszłym roku poznamy wyniki liczenia pojazdów jakie prowadzi GDDKiA na DK 44. http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/17541/Wielkie-liczenie-na-drogach-krajowych-Rusza-Generalny-Pomiar-Ruchu-2015 Średni Dobowy Ruch (SDR) w 2010 roku SKAWINA-KRAKÓW - pojazdów silnikowych ogółem 22428, rowery 8. ZATOR-SKAWINA - pojazdów silnikowych 6688, rowery 21

Autor: Poeta filozof | Dodane: , 20 wrz 2015, 00:41

Chodzi o to by nie chodzić piechotą.

Autor: analiza | Dodane: Sobota, 19 wrz 2015, 21:20

73% osób mieszkających na terenie Gminy wyrusza codziennie rano w podróż do swojego miejsca pracy lub nauki. Ponad połowa mieszkańców w codziennych podróżach do pracy lub nauki wybiera samochód. I to jest odpowiedź skąd biorą się korki w mieście. 2,39% twierdzi, że wybiera jazdę samochodem bo oszczędniej. Na szczęście 97% potrafi liczyć i do kosztów paliwa dokłada zakup samochodu, naprawy, ubezpieczenia, koszty eksploatacji, garażowania. Nie muszą w przypadku gminy doliczać płatnego parkowania w strefach.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze