Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2087 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 14 paź 2015, 16:44

Burmistrz Skawiny z Medalem Komisji Edukacji Narodowej

Burmistrz Skawiny z Medalem Komisji Edukacji Narodowej

12 października, w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, burmistrz Paweł Kolasa, odznaczony został przez Ministra Edukacji Narodowej Medalem Komisji Edukacji Narodowej w uznaniu "szczególnych zasług dla światy i wychowania". Gratulujemy!

Przypomnijmy: burmistrz Paweł Kolasa jest absolwentem Akademii Rolniczej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Ukończył również studia podyplomowe w zakresie: przyrody oraz nowoczesnego kierowania i zarządzania szkołą. Każdy etap edukacji był, jak podkreśla, świadomym wyborem, ponieważ swoją drogę zawodową burmistrz Kolasa zawsze wiązał z pracą w skawińskiej oświacie. Zaczynał jako nauczyciel geografii i przyrody w Szkole Podstawowej w Krzęcinie, a następnie pracował jako dyrektor Szkoły Podstawowej w Zelczynie. - Praca ta nauczyła mnie, że niezależnie od tego ile kto ma lat, trzeba być otwartym na drugiego człowieka i umieć z nim rozmawiać - opowiada nauczyciel, dyrektor, przez lata kierownik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Kultury, a dziś burmistrz Skawiny.

Medal Komisji Edukacji Narodowej to polskie odznaczenie resortowe nadawane za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministra Edukacji Narodowej. Medalowi patronuje Komisja Edukacji Narodowej - pierwszy w Polsce i Europie centralny organ władzy oświatowej, powołany przez Sejm 14 października 1773 na wniosek króla Stanisława Poniatowskiego.

Zasady nadawania Medalu określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 20 września 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad nadawania "Medalu Komisji Edukacji Narodowej", trybu przedstawiania wniosków, wzoru medalu, trybu jego wręczania i sposobu noszenia (Dz.U. z 2000 r. Nr 99, poz. 1073). Zgodnie z nim, medal jest nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli:

autorom wybitnych prac pedagogicznych, wyróżniających się nowatorskich podręczników i pomocy naukowych, nauczycielom legitymującym się co najmniej siedmioletnią wyróżniającą się działalnością dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, inicjującym i podejmującym nowatorskie formy i metody pracy edukacyjnej, autorom utworów literackich, popularnonaukowych, dzieł scenicznych, muzycznych, plastycznych, filmowych, widowisk telewizyjnych i audycji radiowych, które wywierają szczególnie wartościowy wpływ wychowawczy i edukacyjny na dzieci i młodzież, nauczycielom akademickim legitymującym się wybitnym dorobkiem w zakresie oświaty i wychowania, działaczom społecznym i związkowym, fundatorom oraz innym osobom, których działalność wydatnie przyczynia się do rozwoju oświaty i wychowania, wyróżniającym się pracownikom nadzoru i doradztwa pedagogicznego oraz doskonalenia zawodowego nauczycieli, obywatelom polskim mieszkającym za granicą, cudzoziemcom i innym osobom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do promowania Polski za granicą i rozwoju współpracy międzynarodowej w zakresie oświaty i wychowania, innym osobom legitymującym się wybitnym, uznanym dorobkiem w zakresie oświaty i wychowania.

Medal Komisji Edukacji Narodowej nadaje minister właściwy do spraw oświaty i wychowania, którego nazwa zmieniała się w czasie, obecnie jest to minister edukacji narodowej.

Źródło: UMiG w Skawinie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (20)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: jarosław | Dodane: Piątek, 23 paź 2015, 12:41

@jan ...pan kolasa jest zdecydowanie najletszym burmistrzem... lekki to on nie jest, kawał chłopa, postura drwala. :) Wieś tańczy i śpiewa przy takim układzie jaki powstał podczas wyborów do Rady Miejskiej. Wieś rządzi "miastem" bo dyscyplina partyjna młodych radnych zmusza do głosowania przeciw miastu lub ewentualnie wstrzymania się od głosu. Wystarczy oglądać sesje by się o tym naocznie przekonać.

Autor: jan | Dodane: Piątek, 23 paź 2015, 12:16

pan kolasa jest zdecydowanie najletszym burmistrzem

Autor: kazek | Dodane: Piątek, 23 paź 2015, 11:45

nie wszyscy paweł najleprzy jest

Autor: my | Dodane: Piątek, 23 paź 2015, 06:18

He he najlepszym burmistrzem był jego poprzednik, rządził nie był marionetką swojego zastępcy. Do dziś trzyma towarzystwo w ryzach. Zastał gminę drewnianą pozostawił wybrukowaną. My sąsiedzi, mieszkańcy, sołtysi tak uważamy.

Autor: józek | Dodane: Czwartek, 22 paź 2015, 20:06

mamy najlepszego burmistrza od 25 lat szacunek i dalszych sukcesów

Autor: staszek | Dodane: Czwartek, 22 paź 2015, 19:51

krzecin tez

Autor: b i j | Dodane: Czwartek, 22 paź 2015, 07:05

a my kochamy naszego pawła sąsiedzi

Autor: zasłużeni | Dodane: Czwartek, 22 paź 2015, 06:27

?Za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej? (taki powód przyznawania nagród dopuszcza w art. 36 ustawa o pracownikach samorządowych), To kanał którym płynie rzeka pieniędzy na konta urzędniczej braci i zatrudnionych w budżetówce. Im większe dochody gminy tym więcej, jak braknie zawsze są banki chętne do udzielenia kredytów.

Autor: popis | Dodane: Czwartek, 22 paź 2015, 01:07

Jedyne sensowne wytłumaczenie, PO szuka sojuszników gdzie się da, rozdając odznaczenia i ordery. Pani Minister Edukacji Narodowej. 26 kwietnia 2010 została szefową sztabu wyborczego kandydata na prezydenta z ramienia PiS Jarosława Kaczyńskiego. 5 listopada 2010, decyzją Komitetu Politycznego PiS, wraz z Elżbietą Jakubiak została wykluczona z partii. 13 czerwca 2011 zrezygnowała z członkostwa w partii i jej klubie parlamentarnym, podejmując współpracę z Platformą Obywatelską. https://men.gov.pl/ministerstwo/kierownictwo/joanna-kluzik-rostkowska-minister-edukacji-narodowej.html Kto zaproponował kandydata do odznaczenia, Pan Poseł ? :)

Autor: tubylec | Dodane: Czwartek, 22 paź 2015, 00:48

Oddanie władzy w mieście nauczycielom to wielki błąd. "Misjonarze" potrafią dbać tylko o swoje przywileje i miejsca pracy. ...Praca ta nauczyła mnie, że niezależnie od tego ile kto ma lat, trzeba być otwartym na drugiego człowieka i umieć z nim rozmawiać... Tak z gadania to maja piątkę, mają tylko problem ze zrozumieniem, że jest jeszcze cała reszta społeczeństwa i nie wypada tak doić budżetu miasta. Obłaskawieni przywilejami wszystkich ekip rządzących, wszak to duży i krzykliwy elektorat. Nietykalni jak górnicy, związkowcy, żyją w matriksie.

Autor: witek | Dodane: Środa, 21 paź 2015, 08:46

mamy wspanialego burmis trza

Autor: jan | Dodane: Poniedziałek, 19 paź 2015, 13:57

grabie dumne jest z burmistrza oby tak dalej

Autor: olo | Dodane: Poniedziałek, 19 paź 2015, 10:17

to chlebowy order jest? ;)

Autor: gosc | Dodane: , 18 paź 2015, 14:15

hahaha, jakie wybitne zasługi ma ten Pan?

Autor: janek | Dodane: , 18 paź 2015, 09:08

super gratulacje

Autor: klm | Dodane: Piątek, 16 paź 2015, 19:32

rzozow tez gratuluje

Autor: norbi | Dodane: Czwartek, 15 paź 2015, 19:26

skawina tez gratuluje i dalszych sukcesow

Autor: Z D-B | Dodane: Czwartek, 15 paź 2015, 14:57

Serdeczne gratulacje od Radziszowa. Pamietamy również Pana poparcie przy budowie naszej szkoły.

Autor: stach | Dodane: Czwartek, 15 paź 2015, 09:49

krzecin tez gratuluje

Autor: soltys | Dodane: Środa, 14 paź 2015, 19:19

gratulacje panie burmistrzu od calego grabia

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze