Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 3320 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 2 paź 2018, 19:49

Budowa obwodnicy wkroczyła w trzecią i ostatnią fazę

Budowa obwodnicy wkroczyła w trzecią i ostatnią fazę

To może oznaczać koniec korków w Skawinie. Budowa obwodnicy wkroczyła w trzecią i ostatnią fazę.

Gdy prace dobiegną końca, ruch w centrum Skawiny ma się zdecydowanie zmniejszyć. Cały tranzyt na trasie Kraków-Oświęcim ominie okolice rynku i poprawi sytuację na skawińskich drogach. - Mieszkańcy Skawiny będą mogli odetchnąć, bo obwodnica w znakomity sposób ograniczy ruch pojazdów w samym mieście - mówi wicepremier Beata Szydło.

Budowa obwodnicy Skawiny to gigantyczna inwestycja. Obejmuje ona budowę mostu, rond, skrzyżowań i chodników. Podzielona została na trzy etapy.

Pierwszy fragment obwodnicy obejmował trasę od skrzyżowania ulicy Krakowskiej z drogą krajową numer 44 do Przemysłowej. Budowa tego odcinka zakończyła się 11 lat temu. Druga faza obejmowała trasę od ulicy Energetyków aż do drogi krajowej numer 44. Teraz rozpoczęto trzeci etap. Przebudowane zostanie skrzyżowanie ulicy Chmielka z Hałacińskiego, powstanie tam rondo.

Gdy prace dobiegną końca, kierowcy wjadę na obwodnicę na granicy Krakowa i Skawiny za węzłem Sidzina, a wyjadę w okolicy Borku Szlacheckiego. - To inwestycja legendarna, marzą o niej nie tylko mieszkańcy Skawiny, ale też wszyscy ci, którzy przemierzają drogę krajową numer 44 - mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

W związku z budową obwodnicy 8 października na ponad 40 dni zostanie zamknięty odcinek drogi w rejonie skrzyżowania ulicy Chmielka z Hałacińskiego.

- To bardzo ważne zadanie właśnie dobiega końca i myślę, że na koniec roku, jak przekazują wykonawcy, powinna być przejezdność, w połowie przyszłego roku oddana obwodnica już w pełnym zakresie do użytku. To niezmiernie ważna inwestycja dla mieszkańców, pozwoli nam ona spokojnie mieszkać - mówi zastępca burmistrza Skawiny Norbert Rzepisko.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (9)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: obietnice | Dodane: Czwartek, 11 paź 2018, 20:59

https://www.youtube.com/watch?v=iCHzmtwrX_g

Autor: cojs | Dodane: , 7 paź 2018, 21:16

Bareja jak się patrzy...

Autor: Ciekawy | Dodane: Piątek, 5 paź 2018, 14:49

Cóż to za nowy obyczaj, świętowania czegoś - co być może nastąpi, dopiero za rok? Idąc tym tokiem rozumowania - pan z-ca burmistrza, już wypił szampana za swoje wyborcze zwycięstwo? KAC może być bardzo dłuuuuuuugi!!!

Autor: Lop | Dodane: Piątek, 5 paź 2018, 13:53

Nie podpisuj się babo pod tą obwodnicą bo nie twoja to zasługa ani twoich piowskich watażków

Autor: Skawinianka | Dodane: Czwartek, 4 paź 2018, 21:42

Nasz pan z-ca burmistrza, to naprawdę ważna persona. Cała " elita" nagle sobie przypomniała o Skawinie, aby wesprzeć swojego kandydata. Brakowało tylko zaprzyjaźnionego przedstawiciela duchowieństwa. Z drugiej jednak strony, taki przedstawiciel doskonale wie, że szopki wystawia się pod koniec grudnia! No, ale to już niestety po wyborach! Pisowskiego cyrku - ciąg dalszy!

Autor: Marc | Dodane: Czwartek, 4 paź 2018, 08:56

Po prostu super... sam minister przyjechał do Skawiny, żeby pokazać, że jednak coś się buduje (nie ważne, że jeszcze nie zbudowane, choć miało być otwarte w całości już w tym miesiącu). Panie ministrze Adamczyk, Pan lepiej WRESZCIE odtajni tę umowę ze Stalexportem na pobór zbójeckich opłat za przejazd autostradą do Katowic. Jako poseł opozycji przez wiele lat grzmiał Pan na poprzedników w niewybrednych, często prostackich słowach za to, że umowa jest tajna, a teraz co...? Już prawie 3 lata rządzicie i dalej nic! Taka jest niemoc tej władzy: jedno pińsetplus zorganizowali zgodnie z obietnicami, a reszta to tylko mrzonki, kłamstwa i puste słowa. Wolą sobie pod Wawelem postać i pokrzyczeć, konfidentów poszukać, lewakom dokopywać, pod kościółkiem poklęczeć. A nasza Skawina jak wygląda? "Zmieniamy gminę na plus" - takie hasło ma PiS na te wybory. Znaczy, że co? Przez ostatnie 5 lat nie mogliście nic zmienić? Macie 2 wiceburmistrzów (a de facto p. Rzepisko rządził gminą), Radę Miejską i nie mogliście nic na ten + zmienić? Bo jest jak każdy kto ma oczy widzi: syf straszny się zrobił, wygląda to tak, jakby nikt przez te lata nic nie robił pozwalał niszczeć temu co jest.

Autor: kierowca | Dodane: Środa, 3 paź 2018, 21:52

Nic się nie zmieni tylko korki przesuną się do Borku Szlacheckiego.

Autor: Gocha64 | Dodane: Środa, 3 paź 2018, 19:54

Mam nadzieję, że Korabnicka też odetchnie pełną piersią i nastanie błoga cisza. W tej chwili mieszkać się tu nie da. Moje dzieci już stąd uciekły... Ja na starość też bym chciała tylko mnie nie stać...

Autor: Zatroskany | Dodane: Środa, 3 paź 2018, 09:00

Jeszcze żeby zrobili rondo na skrzyżowaniu obwodnicy z Krakowską i drugie zamiast świateł w Sidzinie. Bez tego to ta obwodnica tworzy te same korki :/

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze