Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 2275 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Sobota, 7 gru 2019, 12:38

Bezpłatny ekologiczny autobus wyjechał na ulice Skawiny!

Bezpłatny ekologiczny autobus wyjechał na ulice Skawiny!

Hybrydowy, spełniający normy emisji i całkowicie bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Taki właśnie jest nowy autobus, który pojawił się na terenie Skawiny 6 grudnia. Linia 773 będzie kursowała po mieście i zatrzymywała się w najczęściej wybieranych przez mieszkańców miejscach, takich jak rynek, szkoły i osiedla.

Ma zachęcić do zrezygnowania z samochodu na rzecz bezpłatnego autobusu. Będzie on kursował po terenie miasta i zatrzymywał się na przystankach wskazanych przez mieszkańców w badaniach prowadzonych w 2018 i 2019.

Autobus w tygodniu roboczym będzie odbierał mieszkańców z przystanku średnio co 20 minut. W weekend natomiast co 45 minut. Korzystanie z linii 773 jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich, niezależnie od wieku, posiadanej legitymacji itd. Nowy autobus to pojazd hybrydowy, zatem do jazdy regularnie używa energii elektrycznej zamiast paliwa. Jest ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Posiada silnik zgodny z normą euro 6, który praktycznie nie emituje zanieczyszczeń do atmosfery.

Nowy autobus ekologiczny rusza już w ten piątek. W ramach pilotażowego programu będzie jeździł po mieście Skawina co najmniej do czerwca 2020 roku. Serdecznie zachęcamy do wybrania tego bezpłatnego środka komunikacji miejskiej!

Rozkład jazdy: KLIKNIJ TUTAJ.

Projekt o akronimie "LOW-CARB? jest współfinansowany ze środków transnarodowego programu Interreg Europa Środkowa (Interreg Central Europe) na lata 2014-2020.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (2)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: Lokolop | Dodane: Sobota, 1 lut 2020, 23:55

No odpowiedź prosra. Rządzacy w Skawinie pisowcy sa tacy genialni

Autor: mieskaniec | Dodane: Środa, 11 gru 2019, 12:51

witam ,mam pytanie odnosnie przystanku mpk na ul kopernika w skawinie kolo budynku nr 9, kto pozwolil aby na srodku waskiego chodnika od kilku miesiecy stal slupek przystankowy ta ulica jest dosyc ****liwa a tamtedy chodza dzieci do szkoly nr 1

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze