Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1426 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: , 18 lip 2021, 21:04

Alarm przeciwpowodziowy w Skawinie

Alarm przeciwpowodziowy w Skawinie

Burmistrz, w związku z zagrożeniem powodziowym, ogłosił na terenie gminy Skawina stan alarmu przeciwpowodziowego od 18 lipca, godz. 10:00, do odwołania.

Zobowiązuje się zatem jednostki organizacyjne, osoby fizyczne i prawne wymienione w Planie Zarządzania Kryzysowego Miasta i Gminy Skawina, którym przypisane są zadania w zakresie ochrony przed powodzią, do realizacji jego postanowień.

Burmistrz powierzył nadzór nad realizacją zarządzenia koordynatorowi polityki informacyjnej - członkowi Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

"Powołałem sztab kryzysowy, który koordynuje działania służb odpowiedzialnych za Państwa bezpieczeństwo. Stale pracujemy i monitorujemy sytuację. Proszę o zachowanie ostrożności, śledzenie komunikatów i stosowanie się do zaleceń służb" - napisał Rzepisko na swoim profilu facebookowym. 

Burmistrz podjął decyzję po obfitych opadach deszczu, które spowodowały podtopienia i zalały drogi w gminie Skawinie. W tym momencie sytuacja się uspokoiła. Dobra informacja jest taka, że na 19 lipca w rejonie Skawiny synoptycy nie przewidują opadów.

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze