Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 220 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: , 13 wrz 2020, 14:03

45 laptopów dla szkół podstawowych

45 laptopów dla szkół podstawowych

Szkoły podstawowe w naszej gminie otrzymały 45 laptopów, które będą wypożyczane uczniom z rodzin wielodzietnych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawnych. Nowe komputery zostały zakupione w ramach rządowego programu "Zdalna Szkoła+".

"Zdalna Szkoła+" to kolejny projekt dla samorządów zakładający zakup wyposażenia służącego do zdalnej nauki. Program jest kontynuacją wcześniejszego wsparcia. Tym razem dofinansowanie zostało skierowane do gmin na zakup sprzętu dla szkół i użyczenie go najbardziej potrzebującym uczniom z wielodzietnych rodzin, liczących co najmniej trójkę dzieci.

10 września w ramach programu "Zdalna Szkoła+" przekazano 45 laptopów. 19 maja do placówek oświatowych trafiły 34 komputery zakupione w ramach programu "Zdalna Szkoła". W sumie dzięki obu dofinansowaniom zasoby placówek oświatowych w gminie Skawina powiększyły się o 79 laptopów.

Zakup sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. "Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze