Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 881 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Środa, 8 sty 2020, 15:34

430 kontroli pieców

430 kontroli pieców

Funkcjonariusze straży miejskiej razem z pracownikami Wydziału Ochrony Powietrza Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie sprawdzają, czym mieszkańcy palą w swoich kotłowniach. W tym sezonie grzewczym przeprowadzono ponad 430 kontroli. Docelowo ma się ich odbyć ponad 1500.

Skawina efektywnie walczy z niską emisją. Straż miejska wspólnie z pracownikami Wydziału Ochrony Powietrza kontroluje domowe kotłownie. Sprawdzają, czy mieszkańcy nie spalają śmieci oraz innych zakazanych rzeczy, np. mebli, flotu, czy mułu. Kontrole mają nie tylko na celu znalezienie i ukaranie osoby używającej trujących substancji, ale też edukację oraz doradztwo. Obecny na miejscu pracownik Urzędu Miasta i Gminy zachęca właściciela "kopciucha" do wymiany starego kotła na nowy. Pomoże w tym szereg dofinansowań ze środków gminnych oraz programów "STOP SMOG" i "Czyste Powietrze". Urzędnik przypomina też mieszkańcom, że do 2022 roku na mocy uchwały antysmogowej muszą zostać zlikwidowane wszystkie "kopciuchy".

Kontrole odbywają się 7 dni w tygodniu, również poza godzinami pracy urzędu. W ramach akcji "Mój sąsiad już nie truje" zachęcamy mieszkańców do wskazywania budynków, gdzie może być spalane niedozwolone paliwo. Taka informacja jest w pełni anonimowa, a kontrola odbędzie się w wielu domach całej ulicy, dzięki czemu nie będzie ryzyka, że potencjalny winowacja domyśli się, kto wezwał straż miejską. Przypominamy, że za spalanie w piecu nielegalnego paliwa grozi mandat do 500 zł lub skierowanie sprawy do sądu, gdzie winowajca może zostać ukarany grzywną do 5000 zł.

W poprzednim sezonie grzewczym ponad 1/4 wszystkich kontroli pieców w Metropolii Krakowskiej miała miejsce w Skawinie. W sumie przeprowadzono ich 800. Według raportu Urzędu Marszałkowskiego w 2018 roku Skawina była drugą gminą w Małopolsce z największą liczbą kontroli kotłów - więcej niż Tarnów czy Nowy Sącz.

Szczegółowych informacji udziela Wydział Ochrony Powietrza.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (4)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: HELL | Dodane: Sobota, 11 sty 2020, 01:28

i robota dla nierobów z SM już jest :)

Autor: Ja | Dodane: Piątek, 10 sty 2020, 08:09

zasrani eko*******cy

Autor: Kokol | Dodane: Czwartek, 9 sty 2020, 08:57

Bo na Spacerowej w garażu jest obecnie krematorium dla zwiarząt. Spalają tam zwierzaki które zostały potracone i padly po kolizjach z pojazdami. Nie wiedzieliscie o tym???

Autor: emu | Dodane: Środa, 8 sty 2020, 19:36

W jednym z garaży na ul spacerowej (chyba tak ta ul sie nazywa) ktoś się grzeje jakimś piecykiem bo taki dym i okropny smród się wydobywa,ze mozna sie udusić.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze