Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 644 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Piątek, 22 maj 2020, 15:45

34 komputery trafiły do szkół

34 komputery trafiły do szkół

Burmistrz Norbert Rzepisko wręczył dyrektorom szkół 34 laptopy pozyskane w ramach programu zdalna szkoła. Nowe komputery wspomogą proces zdalnego nauczania w trakcie pandemii koronawirusa. Laptopy trafią przede wszystkim do uczniów z najuboższych rodzin.

W poniedziałek UMiG podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, we wtorek urząd przeszedł procedurę wyłonienia wykonawcy, w środę została wyłoniona firma, w czwartek podpisano umowę z wykonawcą. W poniedziałek dotarły komputery, które burmistrz przekazał dyrektorom szkół.

Zdalna szkoła to program Ministerstwa Cyfryzacji dofinansowujący zakup sprzętu, który wspomoże zdalne nauczanie. Urząd Miasta i Gminy w Skawinie przystąpił do projektu z sukcesem. Dzięki temu 34 komputery trafią do szkół, a następnie zostaną wypożyczone uczniom.

"Program zdalna szkoła został w naszej gminie zrealizowany z sukcesem, dlatego już przystąpiliśmy do projektu zdalna szkoła plus. Dzięki niemu pozyskamy 115 tysięcy złotych na zakup kolejnych kilkudziesięciu komputerów wspomagających nauczanie poza szkołą." - czytamy w komunikacie UMiG.

Zakup sfinansowany w ramach realizacji projektu pn. "Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020.

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze