Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1626 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Poniedziałek, 11 sty 2021, 22:23

201 zniknęło. Jest komentarz urzędników

201 zniknęło. Jest komentarz urzędników

Po opublikowaniu tekstu, w którym poinformowaliśmy o likwidacji numeru "201" w wykazie linii autobusowych związanych z gminą Skawina, pojawiły się głosy zawodu. Głównie nie chodziło o samą linię, ale o numer, do którego mieszkańcy byli przyzwyczajeni. W wielu przypadkach od dziecka. O sprawę zapytaliśmy w skawińskim urzędzie.

- Połączenie linii 201 i 233 w 293 to efekt przeprowadzonej optymalizacji połączeń na trasie Kraków - gmina Skawina oraz usprawnienia relacji ze wzmocnioną linią nr 273. Dzięki temu poprawiono komunikację miejską dla mieszkańców sołectwa Grabie, a na trasie do Borku Fałęckiego jeździ jedna linia, a nie jak dotychczas - dwie. Dwie linie nie gwarantowały regularności odjazdów i powodowały nierównomierne wykorzystanie kursów przez mieszkańców - tłumaczy Marcin Kozielski, rzecznik UMiG.

293, według urzędników, jeździ systematyczniej niż dotychczas, a dzięki wzmocnionej 273 mieszkańcy sołectw zyskali zwiększoną częstotliwość poszczególnych kursów oraz łatwiejsze połączenia z pozostałymi liniami autobusowymi.

- To właśnie mieszkańcy domagali się usprawnienia tych połączeń. Między innymi sołtys Jurczyc oraz Polanki Hallera zgłaszali potrzebę usprawnienia komunikacji miejskiej na obszarach, które obejmują nowe połączenia - zaznacza Kozielski.

Rzecznik dodaje, że będzie prowadzona remarszrutyzacja wielu linii aglomeracyjnych. W UMiG planują dostosować obecne połączenia do rozkładu jazdy pociągów szybkiej kolei aglomeracyjnej. Ma to sprawić, że połączenia z koleją będą wygodniejsze. Natomiast kursy na starej linii 201 wciąż mają miejsce, ale pod innym numerem i w nieco zmienionych godzinach.

Na pytanie, czy likwidacja 201 jest ostateczna, rzecznik odpowiada tak: - Na ten moment obserwujemy, jak to rozwiązanie się sprawdza. Pojawia się niewiele uwag, a jeżeli już, to dotyczą one funkcjonowania komunikacji aglomeracyjnej, a nie samego numeru. Z podejmowaniem decyzji o ewentualnych zmianach poczekamy, aż będziemy mieli pełen obraz tego, czy rozwiązanie faktycznie się sprawdza.

d

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (1)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Autor: mieszkaniec | Dodane: Wtorek, 12 sty 2021, 18:16

To że korekta rozkładu była potrzebna to jedno a zmiana numeru to drugie. Korekta rozkładu jeśli była potrzebna to ok. Prawda jest taka że urząd zabrał bezpodstawnie numer 201, nie ma na to żadnego racjonalnego rozwiązania. Co ciekawe nawet oni nie umieją tego wytłumaczyć sami, tacy ludzie decydują w naszej gminie. Można było zlikwidować 233 i zamiast nadawać numer 293 to 201 wykonywałby kursy które wykonuje teraz 293. Uniknęło by się całego zamieszania. Nie rozumiem dlaczego tak nie postąpiono. Ja osobiście pisałem w tej sprawie do urzędu. Ci dla których linia 201 z jakiś powodów była ważna to proszę piszcie także do urzędu o przywrócenie numeru. Przy następnych wyborach podziękujemy im za te zmiany a zwłaszcza burmistrzowi.

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze