Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 426 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 27 kwi 2021, 14:36

170 wykroczeń, 143 mandaty

170 wykroczeń, 143 mandaty

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w ostatni weekend, na drogach powiatu krakowskiego ujawnili ponad 170 wykroczeń. Na 143 kierujących mundurowi nałożyli mandaty karne, a wobec czterech skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Czterech kierujących straciło też prawo jazdy.

Od 23 do 25 kwietnia policjanci ruchu drogowego, w tym w ramach sobotnich działań pn. "Prędkość", ukierunkowanych na ujawnianie kierujących przekraczających dopuszczalną prędkość, skontrolowali 214 pojazdów, ujawniając przy tym 173 wykroczenia w ruchu drogowym.

Naruszenia te skutkowały nałożeniem przez mundurowych mandatów karnych na 143 kierujących. Wobec czterech, policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałych pouczyli. Czterem kierującym policjanci zatrzymali też prawa jazdy, trzem z nich za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, a kolejnemu za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Łącznie ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących pojazdem i trzech nietrzeźwych rowerzystów. Podczas kontroli stanu technicznego w 18 kontrolowanych pojazdach policjanci ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W tym okresie patrole ruchu drogowego zostały wezwane również na miejsce 7 zdarzeń drogowych zaistniałych na terenie powiatu krakowskiego.

Źródło: KPP w Krakowie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze