Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 530 | Kategoria: Wydarzenia

Data dodania: Wtorek, 25 paź 2022, 18:21

114 mandatów karnych

114 mandatów karnych

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w ubiegły weekend na drogach powiatu krakowskiego ujawnili 144 wykroczenia, 2 nietrzeźwych kierujących i osobę poszukiwaną. Na 114 kierujących mundurowi nałożyli mandaty karne, a 3 straciło prawo jazdy.

W ubiegły weekend (od 21 do 23 października br.) policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali 160 pojazdów, ujawniając przy tym 144 wykroczenia w ruchu drogowym. Naruszenia te skutkowały nałożeniem przez mundurowych mandatów karnych na 114 kierujących, wobec 2 skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu, a pozostałe osoby zostały pouczone.

W ramach działań policjanci ujawnili też dwóch nietrzeźwych kierujących, w tym jednego rowerzystę. Mundurowi zatrzymali 3 prawa jazdy - nietrzeźwemu kierującemu, kolejne za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym i ostatnie za przekroczenie punktów karnych.

Z kolei podczas kontroli stanu technicznego w 12 kontrolowanych pojazdach funkcjonariusze wykryli nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Policjanci zatrzymali też osobę poszukiwaną. W tym czasie patrole ruchu drogowego zostały również wezwane na miejsce 8 zdarzeń drogowych.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i korzystanie z drogi w sposób zgodny z przepisami.

Źródło: KPP w Krakowie

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze