Wydarzenia

Wizyta studyjna przedstawicieli Ukrainy w Skawinie

23 maja odbyła się w Skawinie wizyta studyjna 34-osobowej grupy przedstawicieli ukraińskich jednostek samorządu terytorialnego oraz amerykańskiego zespołu Global Communities, który wspiera reformę samorządową na Ukrainie. Delegacja spotkała się z władzami samorządowymi miasta i gminy Skawina. 

Wizyta miała na celu poznanie najlepszych praktyk polskiego samorządu lokalnego. Krótki pobyt w Skawinie był okazją do opowiedzenia o potencjale rozwojowym gminy oraz funkcjonowaniu transportu zbiorowego na jej obszarze. Grupa studyjna miała również możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem skawińskiego centrum komunikacyjnego (SCK), ponieważ dotarli oni do Skawiny Szybką Koleją Aglomeracyjną. Przy okazji zwiedzili także zrewitalizowany budynek dworca.

Wizyta odbyła się w ramach Programu DOBRE (Decentralization Offering Better Results and Efficiency), który jest prowadzony wielotorowo i zapewnia kompleksowe wsparcie – mentoringowe i finansowe – dla ukraińskich jednostek samorządu terytorialnego w celu ich rozwoju i odbudowy.

Źródło: UMiG

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *