Kultura

W muzycznej krainie miliona gwiazd

Milion gwiazd na niebie lśni – ten nieformalny „hymn” wytwórni Walta Disneya i jedna z najpiękniejszych piosenek baśniowych animacji w wykonaniu Małgorzaty Szybisty otworzył Koncert Miliona Gwiazd – widowisko muzyczne grup wokalnych CKiS w Skawinie, które zabrało nas do najpiękniejszej krainy wyobraźni i muzyki.

Podążyliśmy śladami mitycznego Herkulesa wraz z zespołem TANTO. W krainie Króla Lwa czuliśmy, że miłość rośnie wokół nas, dzięki mocy połączonych zespołów. Prosto z dżungli zeszliśmy na morza dno, do królestwa Trytonów i Neptuna oraz syrenki Ariel. Pięknie jej tęskną balladę „Naprawdę chcę” odśpiewała Julia Dąbrowska. Do słynnej fabryki czekolady Willy’ego Wonki zabrała nas Agata Trela w piosence „Pure imagination”. Niezwykle poruszającą balladę „Czy nastanie znów świt?”, w oryginale wykonaną przez Bonnie Raitt do filmu „Rogate Ranczo”, zaprezentowała Lena Gwóźdź z towarzyszeniem zespołu TANTO.

Nie zabrakło mniej znanych publiczności utworów: oto historię rodziny Madrigal wyśpiewało MiniTanto w piosence „Nie mówmy o Brunie”. Powróciliśmy też na sawannę z kontynuacją historii lwiej rodziny w piosenkach „Jeden z nas” oraz „Luli luli laj” (solo Mateusza Pierożka). Prosto z Afryki  szybkim lotem na czarodziejskim dywanie lądowaliśmy w Bagdadzie, gdzie zachwyciła wszystkich „Arabska noc” w wykonaniu Leny Dziewiecień. Z egzotycznej Arabii przenieśliśmy się do Chin podczas najazdu Hunów. Księżniczka Mulan w męskim przebraniu słyszy wezwanie „Zrobimy z was mężczyzn”, w wykonaniu zespołu MiniTanto. Klimat całkowicie zmieniła Wiktoria Konieczna w przepięknej interpretacji meksykańskiej ballady „La Llorona” z filmu „Coco”. Koncert nieuchronnie zbliżał się do końca, na finał zabrzmiały więc poruszające „Nigdy nie ulegnę” (Mustang z Dzikiej Doliny) oraz „Plagi” (Książę Egiptu) w wykonaniu wszystkich zespołów.

Wzruszające widowisko przygotowała i wyreżyserowała Małgorzata Szybisty, instruktorka wokalna i opiekunka grup wokalnych CKiS, które wystąpiły w składzie:

MiniMiniTanto – Nina Łomakin, Nina Wiercioch, Alicja Wyrzykowska, Nadia Nowak, Martyna Flacht

WokaLove – Emilia Warias, Natalia Kaszycka, Amelia Pyzik, Izabela Baran, Alicja Baran, Sara Pac, Milena Luberda, Hanna Kapela, Laura Wróbel, Alicja Suchan

Mini Tanto – Karolina Kulig, Emilia Bugańska, Wiktoria Kilarska, Laura Słabosz, Natalia Sowa, Kamila Trojanowska

TANTO – Lena Dziewiecień, Agata Trela, Mateusz Pierożek, Julia Dąbrowska, Wiktoria Konieczna, Lena Gwóźdź

Dziękujemy za piękne wspomnienia i zapraszamy do fotogalerii.

Joanna Kurpiel, źródło: CKiS, fot. Kazimierz Zajda

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *