Wydarzenia

Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

W sobotę 30 września, późnym wieczorem, na ulicy Kraszewskiego w Skawinie, dwóch młodych mężczyzn zaatakowało 32-latka. Jak podaje prokuratura rejonowa w Wieliczce, Wiktor K. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i ciężkiego uszkodzenia ciała, natomiast Michał P. – pomocnictwa przy usiłowaniu zabójstwa i ciężkiego uszkodzenia ciała.

TVN24 poinformowało, że na początku policja wykluczyła pseudokibicowskie tło zdarzenia. Jednak obecnie śledczy, bazując na wstępnych ustaleniach, zakładają, że atak miał miejsce właśnie na tle pseudokibicowskim.

– Jeden ze sprawców, używając maczety, zadał 23 ciosy najpierw stojącemu, a później leżącemu już nieruchomo pokrzywdzonemu. Z policyjnych ustaleń możemy wnioskować, że były to rozliczenia pomiędzy grupami przestępczymi, grupami pseudokibiców krakowskich drużyn – z jednej strony „Judegangiem” a z drugiej „Sharksami” – przekazał dziennikarzom RMF FM prokurator Rafał Babiński z Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Według mediów, stan zdrowia ofiary brutalnej napaści jest krytyczny i nie poprawia się. Jak podaje „Fakt” lekarze musieli przyszywać mu kawałki odciętej skóry twarzy.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *