Wydarzenia

Uderzył kolegę z klasy, a potem go… okradł

Policjanci z Komisariatu Policji w Skawinie zatrzymali 16-latka, który dokonał rozboju na swoim rówieśniku. Chłopak uderzył pokrzywdzonego, bo ten nie chciał mu oddać papierosa elektronicznego. 16-latek został przesłuchany w charakterze sprawcy czynu karalnego. Teraz sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło 29 stycznia br. w Skawinie. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o przepychance nieletnich udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali pokrzywdzonego wraz z rodzicem. Mundurowi ustalili, że 16-latek został uderzony z pięści w głowę przez kolegę z klasy. Powodem ataku było niewydanie papierosa elektronicznego na żądanie sprawcy.  Po uderzeniu rówieśnika, agresor ponownie zażądał od niego wydania rzeczy i po jej otrzymaniu odszedł. Policjanci ustalili miejsce zamieszkania sprawcy i natychmiast się tam udali. W mieszkaniu zastali 16-letniego sprawcę rozboju i jego matkę. Chłopak w związku z podejrzeniem popełnienia czynu karalnego został zatrzymany. Kolejno w komisariacie, w obecności rodzica przesłuchano go w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, zarzucając mu doprowadzenie pokrzywdzonego do stanu bezbronności poprzez uderzenie go pięścią w twarz i zaboru w celu przywłaszczenia elektronicznego papierosa, do czego się przyznał.

Teraz 16-latek za swój czyn odpowie przed sądem do spraw nieletnich, który zdecyduje o zastosowaniu wobec niego odpowiedniego środka wychowawczego.

Źródło: KPP w Krakowie

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *