Wydarzenia

Ucieczkę zakończył na drzewie

Policjanci z Komisariatu Policji w Skawinie zatrzymali 37-letniego Uzbekistańczyka, który chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, podjął ucieczkę. Mężczyzna był pijany i ucieczkę zakończył na drzewie. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

18 września br. patrol z Komisariatu Policji w Skawinie namierzył kierującego passatem, którego sposób jazdy wskazywał na to, że może być pod działaniem alkoholu. Policjanci, chcąc zatrzymać go do kontroli drogowej, wydali sygnał do zatrzymania pojazdu, jednak kierowca go zignorował i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg za passatem, wydając przy tym kolejne sygnały świetlne i dźwiękowe. Uciekinier jednak nie dojechał daleko, bo zaledwie po przejechaniu kilkuset metrów, na łuku drogi, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Kierowcą okazał się 37-letni obywatel Uzbekistanu. Policjanci zbadali go alkomatem i potwierdzili swoje przypuszczenia – mężczyzna miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

37-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia w komisariacie usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei za kolizję drogową 37-latek został ukarany mandatem karnym.

Źródło: KPP w Krakowie

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *