Sport

Świetny start stypendystów na Mistrzostwach Europy Juniorów w Inline Alpine

W dniach 10-11 czerwca odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Dzieci w Inline Alpine w szwajcarskich miejscowościach Hergiswil i Beckenried. Reprezentacja Polski osiągnęła znaczące sukcesy, zdobywając łącznie siedem medali, cztery z nich padły łupem skawińskich stypendystów.

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w slalomie gigancie. Patryk Kapała z klubu KS KN Lider Kraków został mistrzem Europy, zdobywając złoty medal. Brajan Goryl z klubu Skimka Say Sport sięgnął po srebrny medal. Na szwajcarskiej ziemi po raz pierwszy zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W kategorii dziewcząt, Zofia Krzywoń (Skimka Say Sport) uplasowała się na 18. pozycji. W rywalizacji chłopców, Mateusz Kapała (KS KN Lider Kraków) zakończył przejazdy na 7. pozycji a Dariusz Kamecki (Skimka Say Sport) na 10. miejscu.

Drugiego dnia zawodów, w konkurencji slalom, mistrzem Europy został Brajan Goryl, a Patryk Kapała zdobył srebrny medal. Chłopcy rozdzieli między sobą sprawiedliwie najcenniejsze kruszce a kibice mogli wysłuchać po raz drugi Hymnu Narodowego Polski. Trzecie miejsce podczas obydwu dni trafiało do reprezentanta Niemiec. Dobrze spisał się również Dariusz Kamecki, który awansował w drugim przejedzie na siódmą pozycję a Mateusz Kapała zakończył zawody na 10. miejscu. W kategorii dziewcząt Zofia Krzywoń uplasowała się na 17. pozycji.

Zawodnicy są wspierani przez program stypendialny Gminy Skawina

Źródło: SkimkaJN

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *