Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 612 | Kategoria: Sport

Data dodania: Sobota, 27 lis 2021, 15:02

Świetny początek brydżowych drużyn ze Skawiny

Świetny początek brydżowych drużyn ze Skawiny

Po raz pierwszy w historii naszą sekcję brydża sportowego na szczeblu II ligi reprezentują aż dwie drużyny. I to jak reprezentują! Po pierwszym zjeździe (5 meczów) obie są w czołówce, zajmując 4 i 5 miejsce w stawce 16 drużyn.

O ile na dobrą grę naszej podstawowej drużyny, która od kilku lat należy do czołówki II-ligowej, liczyliśmy, o tyle nie było pewne jak spiszą się debiutanci (piątka wicemistrzów świata młodzików sprzed dwóch lat wsparta doświadczonym, ale mało aktywnym w ostatnich latach wychowankiem CKiS, Piotrem Mądrym). "Starszyzna" pod przywództwem Agaty Kowal i Grzegorza Meryndy wygrała cztery z pięciu meczów, przegrywając tylko z liderem, Dunajcem Nowy Sącz. Z kolei młodzież wygrała trzy mecze, jeden zremisowała, a przegrała również tylko jeden, z niedawnym I-ligowcem.

- Nie ukrywam, że cieszy mnie szczególnie występ debiutantów, którzy trochę kuchennymi drzwiami dostali się na szczebel II ligi, ale udowodnili, że to miejsce w sam raz do ich sportowego rozwoju na tym etapie. Mimo, że - jak mi się wydaje - są najmłodszą w historii drużyną na tym szczeblu rozgrywkowym, zagrali znakomicie, niczym rutyniarze. Wydaje mi się, że to też efekt współpracy z nowym trenerem, Maciejem Kędzierskim, który bardzo mocno i sumiennie od dwóch miesięcy zmusza młodzież do wytężonej pracy - podsumował trener-koordynator sekcji brydża Marcin Kuflowski.

Kolejne mecze na II-ligowym froncie zaplanowano na 18-19 grudnia. W tym samym terminie planowane jest rozpoczęcie nowego sezonu w III lidze, gdzie rywalizować będą dwie kolejne drużyny #teamCKiS - znowu dwie najmłodsze w zestawie.

CKiS "Galicja" Skawina występuje w składzie: Agata Kowal, Bartosz Bańkowski, Marek Jarosz, Grzegorz Merynda, Przemysław Picheta, Łukasz Pląder, Wojciech Stachnik, Grzegorz Wadas.

CKiS Skawina reprezentują z kolei: Łucja i Konrad Ciborowscy, Kacper Kuflowski, Franciszek Kurlit, Piotr Mądry i Michał Stasik.

Marcin Kuflowski, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze