Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1536 | Kategoria: Sport

Data dodania: Sobota, 13 cze 2020, 17:23

W Radziszowie powstał kompleks sportowy

W Radziszowie powstał kompleks sportowy

Zakończyła się budowa kompleksu sportowego w Radziszowie. Mieszkańcy będą mogli zagrać w najpopularniejsze dyscypliny sportowe, pobiegać, poćwiczyć skok w dal i odpocząć w stylowej altanie.

Obok Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radziszowie, naprzeciwko Dworu Dzieduszyckich powstał kompleks sportowy. Zakończyły się już prace budowlane, teraz trwają formalności. Gdy dobiegną końca, mieszkańcy będą mogli korzystać z infrastruktury sportowej i rekreacyjnej o wielkości ok. 1 kilometra kwadratowego.

Korzystać będzie można z dwóch boisk. Na pierwszym, wielofunkcyjnym, mieszkańcy zagrają w koszykówkę, piłkę nożną lub tenisa ziemnego. Drugie przystosowano do siatkówki. Obydwa boiska zostały przedzielone siatką (piłkochwytem), więc korzystając z nich obie grupy mieszkańców, nie będą przeszkadzały sobie nawzajem i utrudniały zabawy.

Nie zapomniano także o fanach sportów indywidualnych. Obok boisk powstała bieżnia oraz tor do skoku w dal. Wokół zamontowano ławki i kosze na śmieci. Rowerzyści będą mogli "zaparkować" swoje jednoślady przy stojakach. Swoje miejsce znajdą tutaj także fani parkour, ponieważ przygotowano dla nich tor do uprawiania tej dyscypliny. Cały teren został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kompleks sportowy wieczorem będzie dobrze oświetlony dzięki energooszczędnym lampom LED.

Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu:  "Ogólnodostępna przestrzeń publiczna dla aktywizacji i integracji mieszkańców podobszarów rewitalizacji z terenów wiejskich Gminy Skawina - ITD i ITP".

Źródło: UMiG

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze