Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 241 | Kategoria: Sport

Data dodania: Czwartek, 6 paź 2022, 16:56

Tabela może szokować

Tabela może szokować

W dniach 1-2 października w Starachowicach odbył się pierwszy zjazd I ligi sezonu 2022/23 w brydżu sportowym z udziałem naszej ekipy Sfora CKiS Skawina. Dla wszystkich zawodników był to debiut na tym poziomie rozgrywkowym, więc tabela po 5 meczach może szokować. Nasz zespół, złożony z zawodników o średniej wieku 17 lat, jest liderem!

Już pierwszy mecz, przeciwko drużynie z Lidzbarka Warmińskiego, zwiastował, że młodzież, która otrzymała szansę na tak wysokim poziomie rozgrywkowym, niekoniecznie musi być przysłowiowym ?chłopcem do bicia?. Choć finalnie, po spektakularnym finiszu bardziej doświadczonych rywali, mecz był nieznacznie przegrany, wskazywał jasno, że jest potencjał. I ten potencjał wybuchał kolejno w potyczkach przeciwko zespołom Czarnej Papugi Kraków, Elektromontażu Rzeszów i Przyjaciół, w których nasi uzbierali mnóstwo cennych punktów do ligowej tabeli. I choć na koniec, zupełnie minimalnie, ulegli drużynie AZS UW Warszawa, w której aż roiło się od reprezentantów kraju różnych kategorii, udało się finiszować na pierwszym miejscu.

- Prawdę mówiąc to był scenariusz, którego nie potrafiłem sobie zwizualizować. A biorąc pod uwagę fakt, że wszystko co poprzedzało ten pierwszy zjazd ligowy, wydawało się sprzysiąc przeciwko nam, niedowierzanie jest jeszcze większe - komentował na gorąco trener sekcji brydża sportowego #teamCKiS, Marcin Kuflowski, dodając: - To, że ci zawodnicy mają gigantyczny potencjał, wiemy nie od dziś, ale jednak gra z rówieśnikami, nawet na poziomie światowej czołówki, a gra z dorosłymi, doświadczonymi zawodnikami, to dwie różne sprawy. Rok temu mieliśmy problemy w II lidze. Teraz, gdy dostaliśmy szansę od losu gry na wyższym szczeblu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, wszystkie moce zostały uwolnione i Łucja z chłopakami - pokazali wielki potencjał. Ta drużyna to w założeniu projekt, który ma stworzyć pod reprezentację Polski U21 na przyszły rok. Zaczęło się lepiej niż dobrze!

W najbliższym czasie przed młodzieżą jeszcze sporo wyzwań startowych, m.in. Mistrzostwa Polski czy turnieje Grand Prix Polski, wszystko w kategorii open. A pod koniec października - trzydniowe święto brydża w Skawinie, czyli Memoriał Leszka Nowaka i 30-lecie sekcji brydża sportowego CKiS.

Marcin Kuflowski, instruktor sekcji brydża sportowego, źródło: CKiS

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze