Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 5072 | Kategoria: Sport

Data dodania: Poniedziałek, 27 paź 2014, 22:00

Skawińskie dziewczęta znów zadziwiły piłkarską Polskę!

Skawińskie dziewczęta znów zadziwiły piłkarską Polskę!

Gdy przed rokiem dziewczęta ze Skawiny niespodziewanie awansowały do rozgrywek finałowych Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP, zajmując w nim piąte miejsce, było niemal pewne, że za rok wrócą bardziej doświadczone, silniejsze i głodne zwycięstwa. Tak też się było, a awans do ścisłego finału i występ przed kilkutysięczną widownią w hali Torwaru i o wiele większą przed telewizorami - był spełnieniem marzeń. I choć nie udało się pokonać Stilonu Gorzów, drugie miejsce jest kolejnym wielkim sukcesem piłkarek Piasta Skawina z rocznika 2003.

Droga do Warszawy wiodła przez eliminacje w Skawinie, Zatorze i wojewódzki finał w Oświęcimiu. Na pierwszym i drugim szczeblu rywalkom rzadko udawało się przegrać w mniejszych niż dwucyfrowe rozmiarach. Zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim było formalnością, mimo że kontuzja wykluczyła z gry podstawową (i jedyną) bramkarkę, Alinę Czerniawską. Ale też i bramkarz nie jest aż tak bardzo niezbędny, gdy gra toczy się głównie w okolicy pola karnego rywala.

Warszawski finał odbył się w dniach 15-18 października. Tuż po przyjeździe wszyscy finaliści wzięli udział w ogólnopolskim quizie sportowym, transmitowanym przez TVP Sport, a już drugiego dnia z rana - rozpoczęła się walka o końcowy triumf. Rozgrywki grupowe rozpoczęły się od pewnego zwycięstwa 3:0 nad najlepszą drużyną z Wielkopolski ? UKS Krotoszyn. W kolejnym meczu dziewczęta dość pechowo remisują 1:1 z Golem Brodnica, mistrzem z województwa kujawsko-pomorskiego. Skromne zwycięstwo 1:0 w ostatnim meczu z podkarpackim Orlikiem Harasiuki - dało awans do ćwierćfinału, choć gra nie mogła napawać optymizmem. - Po meczach grupowych byłem pełen obaw, bo dziewczęta grały znacznie poniżej oczekiwań. Miałem jednak nadzieję, że przeciwko silniejszym rywalom motywacja będzie dużo większa i przy odpowiedniej koncentracji i zaangażowaniu - będziemy wygrywać - wspominał szkoleniowiec skawińskiej drużyny, Krzysztof Durlik. Ćwierćfinał i półfinał to bardzo dobra gra jego podopiecznych; najpierw dziewczęta zwyciężyły Kormorana Brzydowo 3:1, mimo że do przerwy było 0:1. W meczu decydującym o awansie do finału, skawinianki pokonały najlepszy zespół Mazowsza - Ząbkovię Ząbki. Skromne 1:0 dało wymarzoną przepustkę do gry na Torwarze, gdzie odbywały się decydujące mecze. Najskuteczniejsza zawodniczka drużyny, Natalia Wróbel, której gol zadecydował o zwycięstwie z Ząbkovią, przed kamerami TVP zapowiadała: - Chcemy wygrać jutrzejszy finał. Na pewno się uda!

Mecz finałowy przeciwko Stilonowi Gorzów rozpoczął się od lekkiej przewagi dziewcząt ze Skawiny. Podopieczne Krzysztofa Durlika kilkakrotnie zagroziły bramce rywalek, a najbliższe objęcia prowadzenia była Natalia Wróbel, która trafiła w słupek. Ta akcja miała kluczowe znaczenie dla przebiegu meczu, bo rywalki ruszyły z kontrą, która zakończyła się golem. Jednobramkowe prowadzenie gorzowianki dowiozły do przerwy. Po zmianie stron skawinianki ambitnie dążyły do wyrównania, ale na 4 minuty przed końcem meczu straciły drugą bramkę i nadzieję na końcowy sukces. Mecz zakończył się wynikiem 0:2. - Wiedziałem, że tak może być, że ten, kto strzeli pierwszego gola, prawdopodobnie wygra. Dziś rywalki miały więcej szczęścia, były skuteczniejsze, ale mam powody być zadowolony z gry i postawy całego zespołu, bo to drugie miejsce jest ich kolejnym znakomitym sukcesem - komentował trener Durlik.

Dziewczęta Piasta Skawina grały w Warszawie w następującym składzie: Klaudia Archamowicz, Alina Czerniawska, Julia Godyń, Magdalena Kapusta, Sandra Kumala, Dominika Michalczyk, Łucja Ormaniec, Julia Szymuś, Tamara Wojtowicz, Natalia Wróbel.

Z nieskrywaną przyjemnością i radością jest mi dane pisać relacje z kolejnych wspaniałych sukcesów skawińskich piłkarek, bo przed dwoma laty z mojej inicjatywy zaczęła się w Skawinie przygoda dziewcząt z piłką nożną, co - jak pokazał czas - było strzałem w dziesiątkę! Jestem absolutnie przekonany, że już wkrótce ponownie usłyszymy o świetnych futbolistkach ze Skawiny. Choćby i wiosną, kiedy rozegrane zostaną po raz kolejny mistrzostwa Polski do lat 8, 10 i 12 w ramach turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku".

mk

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze