Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 1297 | Kategoria: Sport

Data dodania: Poniedziałek, 15 paź 2018, 15:46

Siedem medali CKiS podczas brydżowych Mistrzostw Polski Młodzików

Siedem medali CKiS podczas brydżowych Mistrzostw Polski Młodzików

Młodzi brydżyści CKiS Skawina zdominowali odbywające się w dniach 4-7 października w Starachowicach Mistrzostwa Polski Młodzików. Ich łupem padło aż 7 medali, w tym dwa złote w najważniejszych turniejach – par open i teamów. Nic dziwnego, że w czołowej dziesiątce indywidualnej klasyfikacji długofalowej mistrzostw było aż pięciu naszych zawodników!

W inaugurującym mistrzostwa turnieju par open walka o medale trwała do ostatniego rozdania. Zabójczym finiszem popisali się Łukasz Kasperczyk i Michał Stasik, wyprzedzając w ostatnim z 50 rozegranych rozdań m.in. klubowych kolegów – Kacpra Kuflowskiego i Franciszka Kurlita, którym przypadły brązowe medale. Dwie skawińskie pary rozdzielili reprezentanci kraju z Warszawy – Albert Grochowski i Jakub Dziuba.

Turnieje par dziewcząt i chłopców przyniosły naszym najskromniejszy dorobek, bo w turnieju chłopców po brąz sięgnęli Kasperczyk ze Stasikiem, a wśród dziewcząt również trzecia była Kinga Kowal w parze z Łucją Ciborowską (UKS Olimpia Dwójka Kraków).

Wisienką na torcie każdych mistrzostw jest jednak turniej drużynowy. A ten był prawdziwym koncertem w wykonaniu naszych brydżystów. Wprawdzie drużyna CKiS Skawina awans do półfinału wydarła w ostatnim rozdaniu, ale gdy już znalazła się w finałowej czwórce – nie dała rywalom najmniejszych szans. Półfinał rozstrzygnęli różnicą aż 50 impów w 12 rozdaniach, co było prawdziwym nokautem. W finale różnica na ich korzyść wyniosła nieco mniej, bo 30 imp, ale to i tak wielka przewaga. A finałowym rywalem Kuflowskiego, Kurlita, Kasperczyka i Stasika była drużyna... CKiS Świeżaki, w której obok dwójki naszych: Kingi Kowal i Konrada Ciborowskiego, grali też Łucja Ciborowska i Aleks Bukat. Ostatecznie dwa najcenniejsze medale padły łupem naszych zawodników.

Kończący mistrzostwa turniej par mieszanych zakończyliśmy srebrnym medalem Kingi Kowal i Konrada Ciborowskiego. Apetyty mieliśmy wprawdzie większe, ale okazało się, że dystans był nieco za krótki, by wszystkie nasze pary finiszowały na medalowych pozycjach.

- Z mistrzostw młodzików wróciliśmy ostatecznie z dwoma złotymi medalami, dwoma srebrnymi i trzema brązowymi. Rozbudowana formuła mistrzostw (po raz pierwszy rozgrywano turniej par mikstowych) sprawiła, że to osiągnięcie jest absolutnym rekordem – powiedział trener skawińskich brydżystów, a jednocześnie jeden z selekcjonerów reprezentacji Polski, Marcin Kuflowski. – Starachowickie zawody potwierdziły jednocześnie, że przyszłoroczna reprezentacja Polski w kategorii młodzików może być w 100% złożona z zawodników CKiS Skawina, którzy wciąż są o rok (Kowal, Ciborowski, Kasperczyk, Stasik) lub dwa (Kuflowski, Kurlit) młodsi od tegorocznych rywali!

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze