Witaj serdecznie w portalu informacyjnego Skawina24.com! W przypadku problemów - skontaktuj się z nami.

Przeczytano: 439 | Kategoria: Sport

Data dodania: Wtorek, 15 cze 2021, 19:02

Rolkarze opanowali skawiński rynek

Rolkarze opanowali skawiński rynek

W piękne słoneczne sobotnie południe 5 czerwca odbył się event promujący nową dyscyplinę inline alpine (wrotkarstwo alpejskie). Organizatorem było Stowarzyszenie Wspierania Sportu i Rekreacji SKIMKA.

O godzinie 11:00 na płycie skawińskiego rynku stawiło się 24 zawodników, którzy uprawiają tę dyscyplinę. W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z dwóch skawińskich klubów oraz jednego z Warszawy.

Pod czas prezentacji prowadzący przedstawił dyscyplinę inline alpine, omówił w jaki strój ochronny ubrani są zawodnicy. Wyjaśnił różnice między rolkami wyczynowymi, a rekreacyjnymi. Zwrócił także uwagę, jak ważnym elementem ubioru rolkarza jest kask.  Wszyscy zawodnicy inline alpine biorą także udział akcji "Jeżdżę z głową w kasku!", której organizatorem jest Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

Na ustawionym slalomie zawodnicy prezentowali swoje umiejętności jazdy na rolkach, a co odważniejsi zjeżdżali z 160-centymetrowej rampy, która służy do osiągania większych prędkości pod czas startu.

Dziękujemy rodzicom naszego klubu za ogromny wkład w organizację tej imprezy. Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie z naszą dyscypliną, ponieważ 25-26 września w Skawinie odbędą się Mistrzostwa Polski w slalomie i slalomie gigancie na ul. Hałacińskiego. Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie na nasz event i zapraszamy do kibicowania zawodnikom naszego klubu podczas Mistrzostw Polskim 2021.

Dziękujemy sponsorom, którzy wspierają nas klub, CKiS oraz Gminie Skawinie za umożliwienie przeprowadzenia prezentacji na skawińskim rynku.

#miastootwartenasport

Janusz Nowak

Brak galerii zdjęć

Zdjęcia (0)

Dodaj komentarz:

Komentarzy (0)

Pola oznaczone * są obowiązkowe

Strona Skawina24.com wykorzystuje pliki cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Polub Nas!Najpopularniejsze